Ana sayfa Çalışma odası Home Ofis Dekorasyonları ve Youtuber Odası Dekorasyon Fikirleri

Home Ofis Dekorasyonları ve Youtuber Odası Dekorasyon Fikirleri

76
2

Çağımızın gerekleri değişiyor. Artık pek çoğumuz evden, internet üzerinden işlerimizi yürütmeye ve iş görüşmeleri yapmaya gereksinim duyuyoruz. Bunun içinse uygun bir alan hatta mümkünse bir oda düzenliyoruz. Peki, çalışmak için uygun bir ortam nasıl tasarlanmalı? Hangi renkler odaklanmamıza yardımcı olur? Mobilya seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Siz de home ofis olarak kullanacağınız bir alan dekore etmek istiyorsanız işte size rahat çalışmanızı sağlayacak bazı dekorasyon fikirleri.

İdeal Çalışma Alanını Belirleme
Oturma odasında bir bölümü ya da imkanınız varsa boş bir odayı home ofis olarak tasarlamayı düşünebilirsiniz. Seçeceğiniz yerin ferah olmasına özen gösterin. Kuytu karanlık, evin kör noktası olarak nitelendirebileceğimiz bir yerde çalışmak bir süre sonra sizin için zor olacaktır. Aydınlık, mümkünse kademeli güneş gören bir yer seçmeye çalışın. Dekorasyona, gerek duyduğunuz ekipmanları ve ihtiyacınız olan ortamın özelliklerini belirleyerek başlayabilirsiniz.
Kullanacağınız alan doğrultusunda hangi ebatlarda ve tarzda mobilyaya ihtiyaç duyuyorsunuz? Bir masa, bir kitaplık, belki bir çekmeceli dolap, rahat bir sandalye veya koltuk… Mobilya renk seçiminde duvarlarla keskin bir kontrast yaratmamaya dikkat edin. Odaklanma üzerine olumsuz etkisi olabilir. Onun yerine ton geçişlerini yakalamaya özen gösterin.

Odaklanmanızı Sağlayacak Renkler
Kullanacağınız renklere karar vermeden önce bilimsel olarak renklerin beynimizde nasıl bir uyarıya neden olduğunu bilmenizde fayda var. Mavi dinlendirici bir renktir, huzur verir. Çalışma ortamınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah ışığı emen, dikkat dağınıklığını önleyen, konsantrasyon arttırıcı bir renktir. Görsel olarak odaklandığınız masa bölümünde kullanmayı düşünebilirsiniz. Hem duvar ve hem de mobilyalarda kullanımı çok karanlık ve boğucu bir ortama neden olabilir. Beyaz, sade ve aydınlık bir renktir. Çalışma odalarında sıkça tercih edilir. Yeşil, sarı ve kırmızı zihin karışıklığı, aşırı rahatlama, odaklanmada zorluğa neden olabilecek renkler oldukları için çalışma ortamları için pek tavsiye edilmez.

Çalışma Alanınızı Detaylar İle Zenginleştirin
Aydınlatma tercihlerinizi, masa üzerinde gölge oluşturmayacak ve direk gözünüze gelmeyecek şekilde seçmeniz uzun süren çalışma saatlerini daha konforlu geçirmenizi sağlayacaktır. Masanın düzenli, gereksiz kalabalıktan temizlenmiş olması odaklanmanızı kolaylaştıracak etkenlerden biridir. Çalışma ortamınıza doğal detaylar eklemek ferah bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilir. Masanızın üzerinde bulundurabileceğiniz bir çift kaktüs ile elektronik aletlerin yaydığı radyasyonu da bir nebze olsun gidermiş olursunuz. Detaylara dikkat ederek yapacağınız dekorasyon ile konforlu ve uzun ömürlü bir çalışma ortamı yaratmak sizin elinizde.

Youtuberlar İçin İdeal Çalışma Odası Nasıl Olmalıdır ?

Ülkemizde yeni yeni trend olan mesleklerin başında gelen youtuberlik son zamanlarda çok yaygınlaştı, insanlar evlerinde, tatilde, iş yerlerinde hem günlük yaşamın gerektirdiği işleri sürdürürken bir yandan da videolar çekip para kazanmaya başladılar. Fakat bu mesleği profesyonel olarak yapmaya karar verenler için videolarını daha kaliteli ve profesyonel bir ortamda hazırlamak gerekiyor bunun için ise bir youtuber odası olması temel gereksinimdir, peki profesyonel bir youtuber odası dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Videoların en üst kalitede olması için youtuber odasının bir stüdyo havasında olması şarttır bunun ardından youtuber odalarında ses yalıtımı, profesyonel youtuber ekipmanları, youtuber koltuğu, youtuber masası gerekirki hazırlanan videolar kaliteli ve profesyonelce olsun.

Youtuberlik sektörüne baktığımızda siz youtuberler için ne bir yazı nede sizleri destekleyici yada fikir verici bir çalışma bulamadık ve dekoreviniz.com ailesi olarak youtuberler için youtuber odası dekorasyonları nasıl olmalıdır?, youtuber odası fiyatları nekadardır?, youtuber ekipmanlarının fiyatları nekadardır? gibi soruları cevaplandırdık..

Youtuber Koltukları Fiyatları 

Hepsiburada internet sitesinde 349,90 TL
hepsiburada’da 289,90 TL
Hepsiburada’da 1269,00 TL
Hepsiburada’da 499,90 TL

Youtuber Masaları

Hepsiburada’da 229,90 TL
Hepsiburada’da 309,90 TL

Youtuber Ekipmanları

Hepsiburada’da 1.799,90 TL
Hepsiburada’da 870,00 TL

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here