Ana sayfa Diğer İç Mekan İçin Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç Mekan İçin Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

227
0
iç mekan kapıları nasıl olmalı

Evinizin daha yapım evresinde belirlenmesi lüzumlenen ve hayat alanınızın niteliğini belirleyecek en ehemmiyetli unsur olan iç mekan kapılarını seçerken evinizin tipine ahenk sağlayacak misaller bulmak defa ehemmiyetlidir.
Her gün kesinlikle kullanacağınız evinizin belki de en ehemmiyetli ögesidir. Tüm odaları birbirine bağlayan bu arada birbirinden ayıran bir demir baştır.
Mutfak kapıları – Çerçeveli kapılar

mutfak kapısı modelleri
Mutfak bir odanın en fazla ortak kullanıma açık yerlerinden bir tanesidir. Bir başka ortak alan olan lavabo gibi mahrem ve izole değildir. Evin her kişiyi günün herhangi bir zamanında bu alana kesinlikle uğrayacaktır.
Kendinize yemek yapılabilir,yiyebilir,kahve yapılabilir ya da yalnızca su içebilirsiniz.
Bu yüzden mutfak kapıları çoğunlukla hanelerde yalnızca köşeleri olan fakat ortası olmayan bir biçimde açık olarak geliştirilmiş bir durumda olabilir.
Fakat bununla birlikte kullanabileceğiniz defa muhtelif tasarımıyla da göz dolduran mutfak kapı desenleri mevcuttur.
Bu modeller yalnızca çerçeveli ve mutfağın tipine birleşik biçimde tasarlanmıştır. Genellikle stüdyo tarzı daire seçen, tek başına yaşayacak fertler açık mutfak seçerler.
Tek kişilik menüler oluşturacakları için mutfağın depolama kısmı çoğunluğu ya da alan büyüklüğüne ihtiyaç duymazlar. Bu yüzden mutfaktaki herhangi bir kalabalık dışarıdan göz yorucu gözükmeyecektir.
Cam Kapılar

iç mekan için cam kapılar
Mutfak iç kapılarınız saydam ya da buğulu camdan da olabilir. Camın şıklığı ve zarafeti mutfağınıza güzel bir ayrıntı katacaktır.
Bununla beraber cam olan sürgülü kapılar da mutfağınız için basitlik sağlayabilir. Kapılar yana doğru çekildiğinde mutfağınız geniş ve rahat bir alana yayılacaktır.Bu gibi kapıların tabana zarar vermeden sürülmesi için altında ki lastiğin hafif bir yapıda olması ya da kullanacağınız taban materyalinin fayans gibi basit basit çizilemeyen türden olmasına dikkat etmek gerekir. Rahat tüketiminin yanı sıra kibar bir görüntüye de sahip olacaktır.
Yatak Odası Kapıları

modern yatak odası dekorasyonu ve kapı modelleri
Yatak odası hiç kuşkusuz ki o evde yaşayacak şahıs ya da şahıslar için en rahatsız edilmek istemedikleri alandır.
Belki yalnızca suskunca zaman geçirebilmek için kaçtıkları bir sığınaktır. Hal bu tür olunca sığınağınızın kapısının ses geçirmez, kalın ve metanetli olmasını istek edeceksiniz.
Ahşap ve ses yalıtımına bulunduran kapıları odanızda size ferah bir alan sağlayacaktır.
Yüksek tavanları hanelere belki de en fazla yakışan Amerikan tarzı kapılar eskitilmiş detayıyla evinize vintage bir görüntü katacaktır.
Bu tip kapıları seçenek eder iken odanızın geniş bir alana yayılmış olmasını ve tavanınızın üç metreden az olmamasına ilgi etmelisiniz.
Aksi takdirde evinizin ortamı size soğuk ve bunaltıcı gelebilir.
Salon Kapıları

sürgülü kapı modelleri
Yaratıcılığınızı özgür biçimde yansıtabileceğiniz en eğlenceli kısım olan salonunuzun kapılarını seçerken de bir o kadar oyuncu ruhunuzu sergileyebilirsiniz.
Salon kapılarında ilgi edilmesi lüzumlenen en ehemmiyetli detay salonunuzun kişiliğine ahenk sağlamasıdır. Bu hayat alanına girişiniz her vakit bu kapılar vasıtası ile olacaktır.
Eğer evinize minimal dokunuşlar inşa etmek istiyorsak yalnızca cam olan bu düşünce olarak kolay fakat görüntü olarak her vakit her mekana harika bir ahenk sergileyecek olan iç kapıyı seçebilirsiniz.
Evinizin görünürlüğünü ve niteliğini bir kaç basamak yukarıya çıkaracaktır.
Ama unutmamanız lüzumlenen bir nokta da camın maliyetinin çok olmasıdır.
Alanları bölmek
Salonunuz ile bölmek dilediğiniz kısmı kapamak için kullanacağınız iç kapıların her iki ortama da ahenk sağlaması ehemmiyetlidir.
Mesela bir odadan diğerine baktığınızda göreceğiniz katmanların her biri değişik tarzda olursa bu görüntüde ahenksizlik yaratacaktır.
Bunun en fazla sarfedilen misali classic hanelerde salon ve yemek odasını bölmek şeklinde tüketilir.
Geniş kısmı ikiye bölmek size çok sayıda alan yaratacağı gibi tek bir bölgede hudutlu kalmak adına başka alanlarda gerçekleştireceğiniz işe yoğunlaşma imkanı verir.
Katlanabilir kapı
Kapalı mekan ve açık kısmı bölmek için de aynısı programlamayı kullanabilmeniz mümkün.
Bu kez kullanacağınız kapının materyali biraz henüz korunaklı olması gereklidir.
Kışın soğuktan savunmak için kapılarınızı çelikten tasarlatabilirsiniz.
Çeliğin görüntüsü evinizin tarzını bozmayacak biçimde boyanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here