Ana sayfa Yatak Odası İlham Alabileceğiniz 4 Gri Yatak Odası Dekorasyonu

İlham Alabileceğiniz 4 Gri Yatak Odası Dekorasyonu

168
0

Yatak odası dekorasyonunda geçmişe kıyasla çizgiler değişiyor. Klasikten moderne renk paletleri oluştururken ezber bozan yaklaşımlar sahip olunan.
Açık renk tonları ve doğal renkler geçmişte yatak odasında sık sık seçenek edilirken, son zamanlarda çağdaş çizgilerle nötr renk tonları ile etkileyici nedenler dekorasyonda bir araya gelebiliyor.
Gri bir yatak odası dekore etmek için eskiden yapılan renk ve doku paletine göre muntazam bir netice meydana çıkarmak olası.
Nötr bir renk tonu olan gri ile işlek ve sıcak renklerin kombinasyonu kolay.
Sıcak renk tonlarını ön tasarıya çıkarır ve göz yormayan yaklaşımıyla nötr tonları her yatak odasına yakışacak bir renktir.
Yatak odası dekore edilirken uygulanacak stil ve tarzın yanında henüz sofistike yaklaşımla huzur veren bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
Son senelerde çağdaş yatak odası dekorasyonu örneklerinde sık sık sarf edilen gri renk tonu, hareketli bir atmosfer meydana getirmek isteyenler için karşıtlık renklerle buluşuyor.
Sıcak renk dokunuşlarına müsaade eder ve işlek renkleri ön tasarıya çıkarır.
Gri yatak odası dekorasyonu ve renk kombinasyonu uygulanabilecek yatak odası tekliflerini bir araya getirdik.
Yatak odası dekorasyonunda gri dokunuşlarla farklılık inşa etmek ve yenilik katmak isteyenlere esin verebilir.
Dekorasyonda Gri ve Psikolojik Etkileri

gri yatak odası dekorasyon örnekleri
Modern yatak odası dekorasyonu yapılmadan evvel tasarlama için renk paletleri, form, doku ve desenlerle alakalı kararlar içerler. Yatak odaları, başka hayat bölgesine göre henüz dingin atmosferin arandığı mekanlardır. Dingin bir atmosfer meydana getirmek için göz yoran renk tonları ile kaos meydana getirmek adına muntazam bir tertip oluşturmanız lazım olur. Gri, nötr bir renktir ve göz yormaz.
Kontrast renklerin yer aldığı çerçeveli resimler için muntazam bir duvar tabanı oluşturur.
Asimetrik yerleştirilen sarkıt lambalarla çağdaş çizgiler oluştururken gri tonları doğal dokularla bir araya getirebilirsiniz.
Parke taban ve ahşap mobilyalar gri ve nötr renklerle bir araya geldiği zaman hararet katar.  Grinin çoğunluklu kullanıldığı bir odada soğuk bir atmosfer meydana gelir. Bu soğuk tesiri kırmak için işlek ve sıcak renklerle bir araya getirebilirsiniz.
Doğal malzemelerin kullanıldığı ahşap, taş, mozaik veyahut tuğla gibi taban kaplamaları doğal dokularla gri tonlarının soğuk etkisini kırar ve hararet katar.
Çatı Katı Odalarında Gri Duvar Tabanı ve Tavan Kaplaması

çatı katı yatak odası dekorasyon örnekleri
Modern ve şık tasarım edilen bu yatak odası dekorasyonunda tabii ışığı muntazam alan aydınlık ve rahat bir mekan tasarım edilmiş.
Tavan dekoru ile duvar boyası açı gri tonu seçenek edilerek, duvarların tavan eğimi ile kesişen yerleri muntazam örtüşüyor.
Duvar dekorlarında açık gri tonlarında bütünlük meydana getirmek, çatı katı yatak odaları için henüz geniş ve rahat bir atmosfer oluşturur.
Eğer bir yatak odasını olmasından henüz geniş ve devasa göstermek istiyorsak, tavandan tabana aynısı renk tonlarını kullanarak hudut algısını yok edebilirsiniz.
Gri Yatak Örtüleri, Kılıflar ve Perdeler

gri yatak örtüsü modelleri
İstanbul silüeti ile ışıklandırılan duvar dekoruyla göze hitap eden bir çağdaş yatak odası modeli. Yalnızca duvar tabanı kaplaması veyahut döşeme kaplaması için düşünmek mecburiyetinde değilsiniz.
Mobilya döşemeleri için kumaşlar seçerken, malzeme alternatiflerine göz gezdirirken eskiden seçtiğiniz 3-4 renkli paletten tonları seçerek ahenk yakalayabilirsiniz.
Gri yatak örtüleri, kılıflar ve perdeler yeşil ve bejle bir araya geldiği zaman muntazam ahenk sağlayabilir ve ahşap dokularla uyum katabilir.
Gri Duvar Kağıtları, Taş Duvar ve Işıklandırma Unsurları

yatak odası için gri duvar kağıtları
Yatak odası dekorasyonunda tek duvarın bir kısmını gri taş kaplama ile canlandırabilirsiniz.
Taş duvar dokusunu daha çok ön tasarıya çıkaran ışıklandırma öğeleri ile yatak odası atmosferini değiştirmek olası.
Gri tonları ile desenli duvar kağıtları göz yormaz ve yatak odası dekorasyonunda dingin bir atmosfer meydana getirmenizi sağlar. Sarı ve yeşil tonları ile muntazam ahenk yakalar. Modern yatak odası dizaynında tavan dekorundan tekstil ürünlerinde beyaz ve gri tonları ile rahatlıkla ahenk ve uyum yakalayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here