Ana sayfa Diğer İskandinav Tarzı Dekorasyon Hakkında Bazı Bilgiler

İskandinav Tarzı Dekorasyon Hakkında Bazı Bilgiler

293
0

Nihai dönemlerin en tanınmış ve en minimalist dekorasyon fikirlerindenbir tanesi olan İskandinav tipi dekorasyonla evlerinizi ve ofislerinizi yine dekore etmeye ne dersiniz?
Özellikle yalın çizgilerden hoşlanan, masumiyetin rengi beyazı dekorasyonda sıklıkla kullanmaktan zevk alanlara hitap eden İskandinav tipi dekorasyon; şık ve yalın tasarımları ile sizlere mükemmel bir ortamda hayata veyahut çalışma olanağı tanıyor.
Bu yazımızda yeni evlenen ve evini dekore etmeyi planlayanlar içerisinde İskandinav tipi dekorasyon örneklerine yer açmak ve evinizi döşerken hangi noktaları göz önünde bulundurmanız gerektiğine kısaca değinmek istiyoruz.

İşte; İskandinav tipi dekorasyona değin bilmeniz lüzumlenen ayrıntılar:

Beyaz veyahut nude tonlara mobilyalarınızda yer verin

Danimarka, Finlandiya ve Norveç gibi ülkelerin dekorasyon anlayışının esasını meydana getiren beyaz ve nude ton mobilya ve aksesuarlara ev,büro dekorasyonunuzda bol bol yer vererek; bu dekorasyonun ilk adımını bitirebilirsiniz.
Yalnız bu noktada epey basit ve minimalist başka bir deyişle abartısız mobilya ve aksesuar tercihinde bulunmalı; işlevsel başka bir deyişlekullanımı kolay eşyaları seçmeye itina göstermelisiniz.

Ahşap mobilyalarla renkli aksesuarları beraber kullanın

Kuzey ülkelerinin olmazsa olmaz dekorasyon seçimleri arasında bulunan ahşap mobilyalar; İskandinav tipi dekorasyonun da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Doğanın esintilerini hanenizde veyahut ofislerinizde hissetmenize imkan tanıyan ahşap mobilyalar vasıtası ile hem çağdaş hatta her daim moda olmayı muvaffak olan bir dekorasyona imza atabilirsiniz.
Ahşap mobilyalarınızı tabiatı delegasyon eden yeşil ve mavi renkli aksesuar ve duvar tabloları ile taçlandırarak; İskandinav tipi dekorasyonunuzun noksansız bir şeklinde olmasını edinebilirsiniz.

El yapımı ve tabii malzemelerle kendisi hayat alanlarınızı kendiniz yaratın

Son derece yaratıcı olan İskandinav kişileri kendisi eşyalarını kendileri gerçekleştirmekten epey zevk alıyor.
Sizler de el becerinize güveniyorsanız; İskandinav tipi kendin yap fikirlerine bir şans verebilir; tabii malzemelerden faydalanarak hazırladığınız aksesuarlarla evlerinizde sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.
Gereksiz eşya kullanımından yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile kaçının

Sadelik ve işlevsellik üstüne yoğunlaşmış olan İskandinav tipi dekorasyonda lüzumsuz eşyalar hiçbir şeklinde kullanılmıyor.
Ferah, iç açıcı mekanlar yaratmayı amaçlayan bu dekorasyonda göz yoran, komplike dekorasyondan olası aşama kaçınılıyor. Bu yüzden sizler de ev dizaynınız sırasında ‘az ve öz’ felsefesini benimseyerek; henüz ferah edeceğiniz bir dekorasyon anlayışını benimseyebilirsiniz.

Nötr renklerle duvarlarınızı boyayın

Beyaz, krem, yeşil ve mavi renklerin ana renk olarak kullanıldığı bu dekorasyona ilişkin bir farklı detay ise duvarlarda daha fazla pastel ve nötr renklerin kullanılması!
Yani beyaz mobilyalarla donattığınız evinizin duvarlarını gri, bej gibi nötr renklerle boyayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here