Ana sayfa Bahçe Dekorasyonu Kış Bahçelerini Güzelleştirecek Harika Dekorasyon Fikirleri

Kış Bahçelerini Güzelleştirecek Harika Dekorasyon Fikirleri

175
0

Kış mevsimi sert ve soğuk geçse de tabiat ve kent manzarasının en güzel bulunduğu zamanlardan biri kış ayları. 
Bu manzaranın tadını çıkarmak için kış bahçesi yaptırarak veyahut balkonunuzu kapatarak manzaranın keyfine varabilirsiniz. 
Peki kış bahçesini nasıl dekore edebiliriz? İç mimarımızın önerileri ile hazırladığımız birbirinden mükemmel kış bahçesi mobilya ve dekorasyon fikrinden esin alabilirsiniz.
Hasır Bahçe Mobilyaları Seçenek Edin
Hem kışın hatta yazın kolaylıkla kullanabileceğiniz hasır mobilyalar kış bahçenizle ahenkli değişik renkleri ile dekorasyonun en eğlenceli parçası olacaktır. 
Tarzınıza göre yalın bir bahçeye sahipseniz bahçe mobilyanızı bitirici pastel ve gri tonlarında yastık ve örtüler kullanabilir, henüz renkli bir dekorasyon aklına sahipseniz doğanın renklerinden esin alarak noksan parçalarınızı bitirebilirsiniz.
Hasır Asılı Salıncak Koltuk
Son zamanların en çağdaş mobilyalarından bir tanesi olan asılı salıncak/koltuklar hem yazın, hatta kışın teras ve balkonlarımızda konumunu alıyor. 
Renkli süsleyici örtü ve yastıklar ile güzelleştirebileceğiniz asılı salıncaklar kış bahçenizin en göz alıcı parçası olacaktır.
Açık Rengin Ferahlığı
Kış bahçesi dekorasyonunda en fazla ilgi faktörüz lüzumlenen mobilyalarınızdaki renk seçimi olacaktır. Her yönden güneş ışığını üstüne çekecek bir alan bulunduğu için kış bahçelerimizde beyaz, çakıl taşı veyahut krem rengi kumaşta koltuklar ve oturma takımları seçenek etmemiz dekorasyon aklıyla ahenkli olacaktır.
İçinizi Isıtacak Bir Işıklandırma Seçin
Kış bahçesi dekorasyonu ile ilgili belki de en ehemmiyetli nokta ışıklandırmadır. İstediğiniz o sevgi dolu ve eğlenceli ortamı sarı renk ışıklandırma yardımı ile rahatlıkla edinebilirsiniz. Mum ışığı her vakit bizi sakinleştirir ve rahatlatır. 
Kış bahçenizde kesinlikle devasa mumlar bulundurun, dekorasyonunuzu güzelleştirecektir…
Yer Minderleri ile Mekanı Gençleştirin
Daha içten ve genç bir dekorasyon aklına sahipseniz, kış bahçenizi yer minderleri ve puflar ile henüz keyifli bir alana dönüştürebilirsiniz.
Küçük Alanlar İçin Yalın Parçalar Kullanın
Kış bahçeniz darsa ve defa çok kullanım kısmı yok ise aksesuardan defa, şık ve kullanımı kolay mobilyalar seçenek edin; böylelikle hem gözünü yormayacak, hatta rahat bir zevk köşesine sahip olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here