Kitaplık Nasıl Düzenlenir? Kitaplık Fikirleri Neler?

0
53
Kitaplık Nasıl Düzenlenir?
Kitaplık nasıl düzenlenir

Kitaplar hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Kitapları okumak kadar onları muhafaza etmek de önemlidir. Özellikle kitap okumayı seviyorsanız kitapların sizin için bir misafirden farksız olduğundan eminiz!Bu misafirlerinizi daha iyi ağırlamanız için öncelikle kaliteli ve şık bir kitaplığa sahip olmanız gerekir.Bu kitaplık boyutu ve şekli itibariyle hem kitaplarınıza hem de evinize uygun olmalıdır.Bu içeriğimizde sizler ve sizin misafirleriniz olan kitaplarınız için düzenleme fikirlerine yer vereceğiz.Bu fikirlerle kitaplarınızı daha sağlıklı ve düzenli şekilde ağırlayabilirsiniz.Aynı zamanda daha şık bir kütüphaneye sahip olarak ev dekorasyonunuzu da bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Kitaplık Nasıl Düzenlenir ?

 

1. Kitaplık Dekorasyon Fikirleri Nelerdir ?

Kitaplık Nasıl Düzenlenir?

Kitaplık dekorasyonunda ilk adım kitaplık seçimini doğru yapmaktır.Kitaplığınızın boyutu mekana uygun olmalıdır.Ancak sadece boyut seçimde etkili değildir.Kitaplığınızın tasarımı da oldukça önemlidir.Evinizin karakterine en uygun kitaplığı seçerek dekorasyonunuza büyük bir katkı sağlayabilirsiniz!

2. Kitaplık Süsleme Fikirleri Nelerdir?

Kitaplık Nasıl Düzenlenir?

Kitaplığınızın boyutu kitaplarınız için fazlaysa veya yeni gelen kitaplar için yer ayırmışsanız kalan boş yerleri oldukça dekoratif ürünlerle doldurmanız mümkün.Peki bu boş yerlere neler gelebilir ?

  • Resimlerinizin olduğu çerçeveler
  • Dekoratif ve motivasyon yazıları olan ufak tablolar
  • Antika oyuncaklar
  • Heykelcikler
  • Kitap temalı aksesuarlar

3. Kitaplar Nasıl Doğru Şekilde Saklanır ?

Kitaplık Nasıl Düzenlenir?

Nem en büyük kitap düşmanlarından biridir.Özellikle yüksek nem sonucu kitaplar okunmaz hale bile gelebilir.Bu yüzden kitaplığınızın bulunduğu odayı düzenli olarak havalandırmalı ve kitaplığın bulunacağı odayı doğru seçmelisiniz.Nem kadar zararlı bir diğer faktör de güneş ışınlarıdır.Fazla güneş kitaplarınızın solmasına yol açacaktır.Kitaplarımızı muhafaza ederken ayrıca bir de böceklere dikkat etmelisiniz!Zira selülozdan yapılan kitap sayfaları böceklerin akşam yemeği olabilir!

4. Kitaplar Nasıl ve Neye Göre Dizilmelidir ?

Kitaplık Nasıl Düzenlenir ?

  • Kitaplarınızı alfabetik şekilde dizebilirsiniz.Bu en sık kullanılan yöntemlerden biridir ve istenen kitaplara daha kolay ulaşmanızı sağlar.
  • Kitapları konularına göre düzenlemek de geniş bir kütüphaneye sahip olanlar için ideal bir yöntemdir.
  • Kitapları renklerine göre düzenlemek son zamanlarda en trend olan fikirlerden.Ancak seri kitapları için büyük bir dezavantaj da yaratmakta.Bir diğer dezavantaj da aradığınızı bulmak pek mümkün olmamakta!

Kitaplık Nasıl Düzenlenir?

5. Kitap Okuma Sandalyeleri İçin Farklı Tasarımlar Nelerdir?

Son zamanlarda kitaplık tasarımları okuma sandalyeleriyle de beraber bambaşka boyutlara ulaşmıştır.Şimdi hem dekoratif hem de farklı birkaç kitap okuma sandalyesi fikrine bakalım.Kitaplık Nasıl Düzenlenir?Kitaplık Nasıl Düzenlenir? Kitaplık Nasıl Düzenlenir?Kitaplık Nasıl Düzenlenir?Kitaplık Nasıl Düzenlenir?

6.Son Olarak Farklı Kitaplık Modelleri Nelerdir?

Şimdi de içeriğimizi farklı kitaplık modelleriyle tamamlamak istiyoruz.Çünkü iyi bir kitaplık , iyi bir kütüphane demektir!

Kitaplık Nasıl Düzenlenir? Kitaplık Nasıl Düzenlenir? Kitaplık Nasıl Düzenlenir? Kitaplık Nasıl Düzenlenir? Kitaplık Nasıl Düzenlenir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here