Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu

0
20
Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu
Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu

Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu-Kadınların evde en çok zaman geçirdikleri odalardan biri hiç şüphesiz mutfaktır. Bu yüzden kendi tarzları doğrultusunda dekore etmek isterler. Farklı dekorasyon fikirleri ile mutfağınızı göz kamaştırıcı bir hale getirebilirsiniz. Eğer aklınıza nasıl yapacağınızla alakalı fikirler gelmiyorsa İnstagram gibi sosyal medya platformlarına göz atabilirsiniz.

Bu tarz dekorasyon fikirlerini en rahat bulabileceğiniz yer Pinterest uygulamasıdır. Birbirinden ilginç örneklere buradan ulaşabilirsiniz. Hem modern hem de daha vintage tarzlarda mutfaklar yapmak isteyenler için birebirdir.

Mutfak Dekorasyonu Tablolar

Duvarlarda Tablolar

En basit örnekleri tablolarda görebiliriz. Dekorasyonun en temel parçalarından biri olan tablo mutfak duvarlarınızda kullanarak hoş bir hava katabilirsiniz. Fakat seçim aşamasında meyve, sebze resimlerinin olduğu parçalar seçin ki daha anlamlı olsun. Özellikle salondaki gibi büyük tablolardan ziyade küçük, kare tablolar tercih edebilir, birkaç tane birden kullanıp bir köşe oluşturabilirsiniz.Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu

Renklerin Uyumu

Birbirinden güzel renkleri bir arada kullanarak farklı bir mutfak dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Bunun için en trend renklere göz atın. Örneğin bir duvarı farklı diğerini farklı kullanabilirsiniz. Genelde fayans kaplı olan mutfaklar bu şekilde çok daha değişik duracaktır. Bir başka öneri ise tüm mutfağı duvar kağıdı ile de kaplayabilirsiniz.

Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu

2020 en trend renkleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Beyaz
  • Bej
  • Fil dişi
  • Gri
  • Açıkmavi
  • Lila
Mutfak Dekorasyonu Tablolar
Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu

Bu tonları seçerken evin geri kalanı ile uyumlu olup olmayacağına siz karar verebilirsiniz. Bu renk örnekleri dekorasyon aşamasında size yardımcı olabilir.

Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu
Mutfak Dekorasyonu için kullanabileceğiniz bir tablo daha.Bu tür tabloları ve resim örneklerini internette kolaylıkla bulabilirsiniz.
Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu Tablolar
Pinterestten alınan bir resim ve Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu kaynak:pinterest.com

Hangi Döneme Ait Bir Mutfak Yapacağınıza Karar Verin

Dekorasyonu yaparken modern mi klasik mi yoksa vintage mı olacak, önce buna karar. Bu şekilde daha rahat hareket edebilirsiniz. Tüm tarzlar farklı modellere sahiptir.

Kendin yap düşüncesi altında el işi farklı dekorasyon ürünleri ortaya çıkarabilir ve mutfağınızda kullanabilirsiniz. Örneğin vintage bir mutfakta danteller çok hoş duracaktır.

Bu tarz modeller nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yine internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Dönem mutfaklarına ait çok sayıda örnek bulunmaktadır.

Küçük Dokunuşlarla Yapılan Mutfak Dekorasyonu yazımızı burada sonlandırdık.İnşallah sizlere ilham verebilmişizdir.

İlginizi çekebilir :En Çok Tercih Edilen Mutfak Parke Modelleri ve Renkleri

Bonus:Çakıl Taşı Rengi Duvar Boyası İle Boyanmış 30 Salon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here