Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları 2021 Küçük Evleri Burada Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Küçük Ev Dekorasyonu Püf Noktaları 2021 Küçük Evleri Burada

Küçük ev dekorasyonu püf noktaları ile ilgili güzel bir yazı hazırladık. Küçük ev dekorasyonu gerçekten çok zor bir iştir. Son zamanlarda gittikçe popülerleşen minimalizm akımı, birçok insan için bir yaşam biçimi haline geldi.  Özellikle seyehat yapmayı seven gezgin kesim çoğunlukla portatif evlere yöneldi. Bu sayede daha az eşya ve yükle seyehat ederlerken aynı zamanda kendi evlerine de sahip olabildiler. Peki aynı zamanda küçük bir arazi üzerinde de sabitlenebilen bu evleri cazip kılan diğer nedenler nelerdir ? Gelin bakalım.

Genellikle hem salon hem mutfak hem de yatak alanını küçük bir alana sığdıran bu evler son zamanlardaki daha az eşyaya sahip olma mottosuna çok uygun. Aynı zamanda genç çiftler için maddi olarak da daha hesaplı. Daha kolay ısınıp soğutulabilen bu evler ekonomik olmanın yanında ekolojik de. Tüm bunlar bu evleri oldukça cazip kılmakta. Peki o zaman bu avantajları yakalamak için alınan bu küçük evleri nasıl dizayn edebiliriz ve küçük bir alanda nasıl daha büyük bir yaşam alanı yaratabiliriz? Bu içeriği tüm bu soruların cevabı olacak nitelikte hazırladık. Bu benzersiz fikirlerimizden ilham alabilir ve 30-40 m² arasında değişen bu küçük evleri daha iyi dekore etmeyi öğrenebilirsiniz. Küçük ev dekorasyon örnekleri burada.

[xyz-ips snippet=”yeni2h2″] 1. Yaşam alanınızı portatif bir veranda ile büyütmekle işe başlayın .

1+1 Küçük ev dekorasyonuna örnek bir resim. Basit ve portatif bir verandayla dahi yaşam alanınızı oldukça ferah bir hale getirebilirsiniz. Normal evlerde dahi yaşam alanını büyütebilen verandalar küçük evlerde nasıl bir etki yaratır bir düşünün!
2. Ne kadar cam o kadar ferah alan !

Küçük bir alanı daha ferah hale getirmek gerekebilir. Bu yüzden ne kadar çok camekan o kadar ferahlık diye düşünüyoruz.
3. Alandan tasarruf için 2.bir kat ekleyin !

Bazen bu mobil evler o kadar küçüktür ki uyuma alanı için ekstra bir alan yaratılması sorunludur. İşte böyle bir durumda evin bir bölümüne üst bir kat eklemek en ideali olacaktır.
[xyz-ips snippet=”yeni2h3″] 4. En önemli alanlardan biri : Mutfak !
Küçük bir alana sahipken yemek yapmayı daha kolay hale getirmek için küçük tezgahlar ve portatif ocaklar en idealidir. Özellikle mini buzdolabı ve çok fonksiyonlu mutfak eşyaları önemlidir. Karşılıklı yerleştirilen eşyalar da yerden tasarruf sağlayacaktır.
5. En büyük sorun olarak görülen banyo ve tuvalet hiç de sorun değil !
İster portatif ve katlanabilir ürünler kullanın ister daha az yer kaplayacak şekilde dizayn edin. Küçük evlerin banyolarını onlar kadar küçük dokunuşlarla normal boyutlu banyolar gibi kullanabilirsiniz!
6. Eşyalarınız için daha fazla depolama alanı yaratın !

Çekmece ve dolapları doğru tasarımıyla kullanarak oldukça fazla depolama alanına sahip olabilirsiniz .
7. Küçük evlerdeki yaşam alanına oldukça önem verin !
Hem depolama hem de konfor açısından seçilecek doğru mobilyalarla sizin için en ideal yaşam alanını yaratabilirsiniz.
Küçük ev dekorasyonu püf noktaları , küçük ev dekorasyonu nasıl yapılır konularıyla ilgili güzel bir yazı oldu.

 

Add comment