Ana sayfa Ev Dekorasyonu Küçük Salon Dekorasyonu Çözümleri

Küçük Salon Dekorasyonu Çözümleri

79
0
kucuk salon dekorasyonu

Küçük mekanlar ve odalar, dekorasyonları zor gözükse de doğru adımlarla muhteşem yaşam alanlarına dönüşebilmektedir. Dar mekanlardaki orijinal tasarımlar, doğru aydınlatma ve dekorasyon ürünleri önem taşır. Bu sayede dar odalardaki alan kullanımı daha işlevsel olur.

kucuk salon dekorasyonu

Küçük Salonların Dekorasyonu
Küçük salonlarda 2019 senesinde fildişi, krem, ten rengi ve toprak tonları öne çıkıyor. Salonlar, gün içinde kullanılan en yoğun odalardandır ve bu nedenle dekorasyonları da önem taşır. Odalarda kullanılan renklerin insan psikolojisini doğrudan etkileme gücü olduğu bilinir. Günün yoğun zamanlarında ev sahiplerini ve misafirleri ağırlayan salonlar küçük olduğu zaman birtakım sorunlar ortaya çıksa da, doğru renk geçimi odayı olduğundan büyük gösterebilir. Evin ve özellikle salonun iyi bir biçimde ışık alması gerekir. Odanın duvarlarında; koyu lacivert, bordo, siyah gibi renklerden kaçınmak gerekiyor. Bu renkler, ışığı hapsettikleri için mevcut odaları olduğundan küçük gösteriyor.

kucuk salon dekorasyonu

Dar Salonların Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Küçük ve dar salonlarda alan kullanımı önemlidir. Koyu renklerden kaçınmak ilk adımken, ikinci doğru adım parçalı koltuk kullanımından mümkün mertebe uzak durmaktır. Parçalı olan koltuk takımları dikkati birden fazla yöne çeker ve mevcut odaların daha da küçük görünmesine neden olur. Bu koltuk takımları yerine, açık renkteki köşe takımları tercih edilmelidir. Krem ve açık sarı tonlarındaki koltuklara, salonun tarzına uygun modelde yastıklar kullanılabilir. Salonda orta sehpa kullanmak isteyen ev sahipleri ise, cam ya da ahşap modelleri rahat bir biçimde tercih edebilirler.

 

kucuk salon dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Küçük bir salonda dekorasyon yaparken dikkat edilecek nokta, koyu renklerden kaçınmak ve parçalı dekorasyon ürünlerinden uzak durmaktır. Yine duvar dekorasyonunda, fazla desenli ya da parçalı tablolardan çok; çeşitli şekil ve renkte üretim yapılan aynalar tercih edilmelidir. Her ev dekorasyonuna uygun olarak üretilen bu aynalar, hem modern hem de şık odalar için uygun olan parçaların başında gelmektedir. Küçük olan salonlarda, fazla büyük, taşlı ve özellikle uzun olan avizeler yerine; daha küçük ve minimal olan avize tercihinde bulunmak da doğru bir adımdır.

Birbirinden Şık Vintage Salon Dekorasyonu konulu yazımıza göz atmak için tıklayınız.

Country Tarzı ile Salonunuza Fark Katın konulu yazımıza göz atmak için tıklayınız.

Salon Dekorasyonunda Koyu Renk Duvarlar konulu yazımıza göz atmak için tıklayınız.

Beyaz Salon Dekorasyonlarına Bayılacaksınız konulu yazımıza göz atmak için tıklayınız.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here