Ana sayfa Diğer Kullanışlı Balkon Aydınlatma Seçenekleri

Kullanışlı Balkon Aydınlatma Seçenekleri

134
0
balkon lambader modelleri

Balkonlar yaz ve bahar mevsimlerinde en fazla zaman geçirdiğimiz hayat meydanlarından bir tanesidir. Özellikle yaz gecelerinde, odanın içindeki sıcaklıktan bunalanlar balkon keyfi ile açık havanın tadını çıkartabilir. 
Tabi hava karardıktan ardından açık havanın ve balkonun tadını çıkarabilmek için abiye ve kafi tek ışıklandırma da gerekmektedir. 
Peki balkonlarımız için sebep ışıklandırma seçenekleri var? İşte değişik balkon dekorasyonları için birbirinden abiye ambiyanslar yaratan aydınlatma modelleri… 
Led Işıklar
Tavana yerleştirilen led ışıklar balkon dekorasyonları için epey abiye ve çağdaş tek doku yaratıyor. Özellikle tek tek noktadan değil fakat tüm tavana denk şeklinde sunulan ufak led ışıklardan meydana gelen tek aydınlatma, balkonu havanın karanlık bulunduğu akşam vakitleri için son derece kullanışlı duruma getiriyor.
Tabi bu tür tavana gömülü led ışıklandırma sistemleri için tavanın lambri veyahut kartonpiyer gibi tek kaplama malzemesi ile tasarım edilmiş olması gerekmektedir.
Pergola ve Işıklandırma
Işıklı pergola sistemleri epey yeni ve her geride bıraktığımız gün de yaygınlaşan tek teknoloji. 
Elektrikli tek mekanizma ile açılıp kapanabilen pergola sistemine uyumlu hale gelen ufak ışıklandırma üniteleri tıpkı tavana gömülen led aydınlatma öğeleri gibi genele sunulan tek ışık sistemi sağlıyor. Üstü açık balkon ve teraslar için epey abiye ve yeni kuşak tek ışıklandırma modeli.
Lambaderler
Balkonunuzda tek ışıklandırma sistemi yok ise ve en kolay ve ekonomik yoldan balkonunuzu aydınlatmak istiyorsak, lambader ismi verilen ayaklı ve bağımsız aydınlatma ögeleri ihtiyacınızı karşılayacaktır. 
Balkonunuzda tek elektrik sistemi var olmasa dahi evinizin odalarında bulunan elektriği uzatma kabloları ile balkona taşıyarak bu tip bağımsız aydınlatma ögelerini kullanabilmeniz mümkün.
Farklı ve Tabii Tasarımlar
Sıra dışı tasarımlar her vakit çağdaş dekorasyonları henüz da estetik ve değişik kılmayı başarıyor. Son senelerde ev dekorasyonlarında meydana koydukları değişik ve çarpıcı doku ile epey tanınmış olan malzemelerden biri halat kullanılarak uygulanan birbirinden değişik tasarımlar; tek öteki ise masif ahşap dokular. 
Bu misal balkon ışıklandırmasında da bu iki tanınmış ve tabii ögenin tek araya yaklaştığını görebiliyoruz. Halkalı lambaların masif tek kütüğe sarılması ile yapılan rustik ve yenilikçi ambiyans ahşap tavan ile bütünleşiyor.
Bunun gibi ekstrem tasarımlar tıpkı hanelerimizin içindeki hayat alanlarımızda bulunduğu gibi balkonlarda da dizaynı değiştiren abiye ayrıntılar olarak öne çıkıyorlar.
Modern Sarkıtlar
Balkonlar her ne kadar dış mekanlar olarak ele alınsa da kuşkusuz balkon ışıklandırması şeklinde de değişik avize desenleri kullanılabiliyor. 
Özellikle çağdaş tasarımlı sarkıtlar kapalı veyahut yarı kapalı cam balkonlarda sık sık seçenek edilen modeller. 
Değişik renk ve tasarımları ile balkon dekorasyonuna ahenk gerçekleştiren çağdaş avizeler balkonda tespit edilen elektrik bağlantısına bağlanabiliyor. 
Yarım Küre Modeller
Son senelerde en fazla seçenek edilen ve modernden minimale, klasikten rustiğe birçok tarza ahenk sağlayabilen ışıklandırma modellerinden bir tanesi de yarım küre avize tasarımları. Yarım küre avizeler dışlarındaki değişik renkler ile değişik ambiyanslar meydana çıkarabiliyorlar. Dışı bakır renginde olan desenleri ise en popülerlerinden biri.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here