Ana sayfa Diğer Mini Masalardan Duvara Monte Modelleri

Mini Masalardan Duvara Monte Modelleri

212
0
küçük evler için çalışma masaları

Ufak haneler bundan sonra tekilce belli bir gelir grubuna veyahut belli bir sosyo-ekonomik profile hitap eden bir evlerin türü olmaktan çıktı.

Hatta bu vaziyetin yeni olduğunu söylemek dahi efor.

Neredeyse on senedir ufak haneler kent yaşantısının vazgeçilmez bir parçası ve çalışanın nüfusun oldukça önemli bir bölümünün da yaşam tarzının esas belirleyici öğeyi durumuna geldi.

Bu vaziyetin birçok değişik nedeni var kuşkusuz.

Bu sebeplerin başında devasa illerde gittikçe çoğalan bir ivmeyle yoğunlaşan nüfus ve buna bağlı şeklinde de arazi fiyatlarının süratle artması gösterilebilir.

Arazi fiyatlarının artması demek, bu arada evlerin fiyatlarının da buna bağlı olarak artması demek.

Konut yapımcıları de durumuyla henüz ekonomik evlerin alternatifleri üretebilmek yerine başta iç mekan büyüklükleri olmak suretiyle birçok değişik parametreden feragat ederek henüz uygun fiyatlara sunulabilecek haneler inşa ediyorlar.

Hayatımızın bir gerçeği durumuna gelen ufak haneler, işte bu tür bir sürecin nihayetinde meydana çıkmaktalar.

Bize kalansa gittikçe küçülen hayat alanlarında yaşam kalitemiz ve standartlarımızdan ödün vermeden yaşamanın bir yolunu bulmak oluyor.

Mobilya, aksesuar ve bunları çevreleyen muhtelif sektörler de ufak hanelere makul ürünler yaratabilmek yerine kendilerini güncelliyorlar ve ilerleyen mühendislik ve dizayn çalışmaları vasıtası ile evlerimizdeki ufak hacimleri bereketli kullanmamızı sağlayacak birçok ürün erişilebilir duruma geliyor.

Neyse ki konutlardaki küçülme eğilimi (şimdilik) Japonya, Güney Kore, Hongkong veyahut Singapur gibi Asya ülkelerindeki düzeylere ulaşmadı ve küçük tefek çözümlerle ufak evlerimizi gayet kolay hayat bölgesine dönüştürme talihimiz var.

Bu noktada mimar ve iç mimarlar gibi profesyonellerden takviye talep etmek de işimizi epey kolaylaştıracaktır.

Bu yazımızda sizler için çalışma masalarını ve kalifiye şeklinde de ufak haneler için elverişli çalışma masalarını ele aldık.

Çalışma odaları, epey yakın bir saate kadar hanelerde tekilce çocukların kullandığı, henüz doğrusu yanlızca hanedeki talebelerin tüketimi için geliştirilen odalardı.

Oysa bu gün bu vaziyet büyük oranda değişti.

Bilişim sektörü gibi görece yeni bir işkolu bu gün toplam istihdam içinde epey devasa bir yer kaplıyor ve bu bölgede gayret gösteren birçok bireyin evinde de bir çalışma alanına gereksinimi olabiliyor.

Aynı şeyi değişik sektörler için de söylemek olası.

Buna bir de çoğalan freelance çalışma imkânları ve elastik çalışma ortamlarını da eklersek, çalışma odaları ve çalışma masalarının talebelerin tekelinden epey uzaklaştığını ve gittikçe çoğalan bir kesim için yakıcı bir gereksinim durumuna yaklaştığını söylemek hatalı olmaz.

Anahtar kelime: Sadelik

bilgisayar masası modelleri

Küçük haneler mevzu bahis olduğunda, tekilce çalışma odaları ve/veya çalışma masaları için değil, evinizin derhal her kısmı için anahtar kelimeniz yalınlık olmalı.

Karmaşık ve abiye tasarımlardan kaçınmaya, kolay ve tekilce işini yapmaya yoğunlaşan ürünlere yönelmeye çalışın.

Bu bu arada evinizin iç hacminde bir akışkanlık yaratacak ve eşyalarınız üç adına iki boyutluymuş ilüzyonu yaratacaktır.

Son derece kolay fakat fonksiyonunu adına getirmekte gayet etkin olan bu çalışma masası söz ettiğimiz noktaya epey iyi bir misal teşkil ediyor.

Duvara Monte Çalışma Masaları

duvara monte çalışma masası modelleri

Filmlerde gördüğümüz çalışma odaları çoğunlukla çok büyükte kütüphanelerin minimum bir duvarı kapladığı, çalışma masasının ortalama bir yemek masasından henüz ufak olmayıp, üzerine bir de kütüphanenin önünde, bir farklı söylemle odanın aşağı yukarı merkezinde durduğu odalardır.

Ancak başta da söylediğimiz gibi, şunlar gerçekte film icabı odalardır.

Gerçek yaşamda bu tür çalışma odaları yok mudur? Kuşkusuz bulunmaktadır.

Ancak güvenilir olun eşinizin dostunuzun evinde bu tür çalışma odaları görmeniz pek mümkün değil.

Sizin ve bizim gibi sıradan insanların çalışma odaları uygun büyüklüklerde ve kullanım emelini ön tasarıda tutan tasarımlarda gerçekleşir.

Hemen hiçbir filmde göremeyeceğiniz kadar kolay bir masa türü olan duvara monte çalışma masaları, birçok yönden epey şık ve yer tasarrufu gerçekleştiren bir çözümdür.

Her şeyden evvel duvara monte size masanızın minimum iki ayağından tasarruf etme olanağı verir ki bu gerçekte epey ehemmiyetlidir.

Bu görselin arka planındaki ikinci çalışma masası, herhangi bir ayak olmadan direk duvara monte edilmiş ve bir kat henüz kullanımı kolay bir model misali olarak gözüküyor.

Evde gayret gösteren profesyoneller için

Eviniz dışında bir ofisiniz veyahut işyeriniz yok ise, başka bir deyişle asal çalışma alanınız evinizse, sıradan bir çalışma odası sizi beğeni etmeyebilir.

Bu halde biraz henüz büro görüntülü, henüz profesyonel bir hava yaratacak bir dekorasyona gereksiniminiz var demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here