Ana sayfa Diğer Mobilya Renkleri ve Trendleri 2019

Mobilya Renkleri ve Trendleri 2019

205
0
2019 mobilya renkleri ve trendleri

Dekorasyonda mobilya trendlerinde dönemsel olarak yenilikler gerçekleşir.  Form veyahut renklerin farklılık gösterdiği mobilyaların tasarımından renklerine çoğu kombin seçeneği sahip olunan.
Bu yazımızda oturma odası dekorasyonundan yatak odalarına mobilya renkler ve trendleri konusunda kimi misaller hazırladık.
Mobilya renkleri, koltuk desenleri, yemek masaları, mobilya döşemeleri ve aksesuarlarına çoğu bölgede dekorasyonla orantılıdır.
Evinizi yeni bir mevsime hazırlarken kimi farklılıklar inşa etmek isteyebilir, mobilya trendleri veyahut renkler ile ilgili esin verecek fikirlere gereksinim duyabilirsiniz.
2019 ev dekorasyonu trendleri göz önüne alındığında mobilya tasarımları, form ve renk tonları seçenek fikirler sunabilir.
Dekorasyonda uygulayacağınız stil ve tarza hüküm verin.
Duvar tabanı kaplamaları, perde ve halı öğeyi, döşeme kaplaması ve aksesuarlara makul stilde mobilya tasarımlarını gözden geçirin.
Minimalist yaklaşımla yenilikçi ve basit çizgiler taşıyan 2019 mobilya modası ürünlerini takip edebilir veyahut vakitsiz çizgisiyle retro veyahut Art Deco yaklaşımlarla yenilikçi çizgileri bir araya getiren mobilya tasarımlarına göz atabilirsiniz.
2019 dekorasyon trendlerini ele aldığımız yazımızda mobilya renkleri ve tasarımları konusunda derlediğimiz örnekleri gözden geçirelim.
Bakalım siz hangisini beğeneceksiniz?
Renk Alaşımları, Fark Yaratan Tasarımlar

2019 mobilya renkleri ve trendleri
Sıcak bir atmosfer meydana getirmek istiyorsak, belirleyeceğiniz renk paleti ile koltuk döşemesi yüzeyini renk alaşımlarından oluşturabilirsiniz. Yeşil ve hardal sarısı 2019 mobilya renkleri trendleri arasında yer almakta.
Çiçekli Desenlerin Modası Geçmiyor.
Daha yenilikçi yaklaşımla çiçekli desenler ve seçtiğiniz renk paletinden bir koltuk döşemesi kullanabileceğiniz gibi mobilya firmalarının koltuk tasarımlarını değerlendirebilirsiniz.
Duvarlarda tuğla kaplama deseni henüz çağdaş yorumuyla beyaz ve açık tonlarda seçenek edilerek renkli mobilyaları ön tasarıya çıkarıyor.
Minimalist Yaklaşım, Orjinal Tasarımlar
Yenilikçi ve orjinal tasarımıyla oturma kümeleri tasarımları arıyorsanız henüz ekstrem modeller de sahip olunan.
Geometrinin ön tasarıya çıktığı oturma grubu planımı, minimalist ve modenist çizgileriyle ön tasarıya çıkıyor.
Gri ve açık mavi tonları muntazam ahenk sağlıyor. Nötr renkler 2019 senesinde de kullanılıyor.
Özellikle işlek ve sıcak renkli aksesuarları nötr renk tonları henüz da ön tasarıya çıkararak muntazam bir kombinasyon oluşturacaktır.
Natürel Dokular
Ahşap mobilyalarda basit ve yalın çizgiler ilgi çekiyor. Daha çağdaş ve minimalist yaklaşımla oturma alanlarını tasarım etmek istiyorsak, detaylarla göz yormadan ahşabın tabii dokusunu meydana çıkaracak mobilyaları kullanmayı seçenek edebilirsiniz.  Ağacın çeşidine bağlı olarak mobilyanın kullanım ömrü değişecektir. Cilasız ve boyanmamış ahşap mobilyalar 2019 senesinin trendlerinden biri.
Hardal Sarısı Ve Vizon Rengi
Hardal sarısı 2019 dekorasyon trendleri arasında yer almakta. Vizon rengi ile muntazam şıklık ve uyumun sağlandığı dekorasyon örnekleri esin verebilir. Ahşap mobilya renkleri çeşitlilik gösterirken tabii dokusunu yansıtacak mobilyalar kullanabilmeniz mümkün.
Hem sıcak bir atmosfer meydana getirmek hatta 2019 mobilya desenleri ile ilgilenenlere bu dekorasyon misali esin verebilir.
Fındık Rengi İle Sıcak Tonlar, Kadifeler
Fındık rengi, hem sıcak bir atmosfer meydana getirmek hatta bordo, yeşil ve kırmızı tonlarıyla muntazam ahenk sağlaması yönünden oldukça kullanımı kolay.
Natürel renklerle uyumunun yanında göz yormaz ve sıcak bir hava katar.
Kadife koltuklar 2019 mobilya modasında sahip olunan, oldukça elegan ve şık bir manzara meydana getiriyor.
Pastel Renkler
Mobilya renkleri, lüzum oturma alanlarında lüzum yatak odalarında dekorasyonla direk temaslı. Duvar dekorlarından halı unsuruna bir uyumun yakalandığı hayat alanları için pastel renk tonlarını kullanabilmeniz mümkün.
Pastel pembe, sarı, mavi ve yeşil tonlarının yanında ara renklerin yumuşak tonları ile oluşturacağını renk paleti göz okşayan yaklaşımıyla 2019 trendlerini yakalamanızı sağlayacaktır.
Gri, Bakır Ve Pirinç Dokular
Oturma odası dekorasyonu için modernist çizgisiyle bakır aksesuarlar sehpalardan aydınlatma ünitelerine renk katıyor.
Bakır tonu doğal dokusuyla dekorasyonu zenginleştirirken, nötr renklerle oldukça muntazam ahenk sağlıyor.
Nötr gri tonları ile bakır uyumu göz okşarken, konfor ve ferahlık yayınlayan mobilyalarla huzur veren bir hayat kısmı tasarım edilebilir.
Modern bakır sehpa desenleri ve aksesuarlar şık ve elegan bir çizgi yakalamak isteyenlerin alakasını çekebilir.
Metalik Unsurlar, Nötr Gri Tonlar
Nötr gri tonları ile donuk siyah, 2019 dekorasyon trendleri arasında tespit edilen renklerden.
Gümüş mobilya aksesuarları, metalik detaylar ise şıklık katan detaylardan.
Metalik detaylarla geometrik forma sahip sehpa modellerinden L koltuk modellerine oldukça şık ve muntazam bir manzara oluşturulmuş.
Ahşap döşeme tabanı kaplaması ile nötr gri tonları ve metalik unsurlar, soğuk ve sıcak renk balansı öğeyi yakalıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here