Ana sayfa Diğer Moda Tutkunları İçin Giyinme Odası Fikirleri

Moda Tutkunları İçin Giyinme Odası Fikirleri

162
0
giyinme odası açık raf sistemleri

Moda tutkunlarına, giyimine itina gösterenlere, iki gün üst üste hiçbir zaman aynısı şeyi giymeyenlere, her gün hevesle ve itinayla yeni kombinler yaratanlara ve modada yeni trendleri hiç kaçırmayanlara sıradan bir gardırobun hiçbir zaman yetmeyeceğini biliyoruz. Bu düşünceler ile yola çıkarak, moda tutkunlarına ilham verecek giyinme odası dekorasyon fikirlerini bu yazımızda kaleme aldık.
Tavan Arası
Tavan arasını giyinme odasına dönüştürmek de işlevsiz bir kısmı değerlendirmenin en uygun ve bereketli yollarından biri.
Bu minik ve tavan eğiminden kaynaklı farklı bir hayat kısmı için fazlaca basık olan alan mükemmel bir giyinme odası olarak değerlendirilmiş.
Yüksek tavanlı yere kıyafet dolapları, tavanın alçaldığı yerlere ise çekmece ve ayakkabılıklar konularak bereketli ve şık bir dizayn uygulanmış. Benzer bir dizayn bütün dar ve ufak tavan arası bölgesine uygulanabilir.
Giyinmeyi Bir Şölene Dönüştürmek
Eğer hanenizde giyinme odası olarak ayırabileceğiniz çoktan geniş bir odanız varsa defa şanslısınız.
Çünkü doğru bir tasarımla giyinmek bundan sonra sizin için bir şölene dönüşebilir. Giyinme odalarının çoğunda seçenek edilen açık dolap sistemleri, seçeceğiniz kıyafetleri arar iken görüşünüzü çoğaltarak basitlik sağlıyor ve böylelikle defa henüz derli toplu bir şeklinde aradığınızı bulabiliyorsunuz.
Yeterince geniş bir alana yerleştirilen devasa bir çekmeceli aksesuar adası da hem estetik yönden hatta işlevsel yönden eşi benzeri olmayan bir giyinme odası mobilyası.
Aynasız Olmaz
Giyinme odalarının olmazsa olmazlarından bir tanesi de pek kesinlikle aynalardır. Kombininizi yaptıktan ardından kendinizi değerlendirmek için ihtiyacınız olan bu hayati neden, yeterli olduğunu düşündüğü kadarı ile geniş olmalı ve aydınlık bir yerde konumlanmalı.
Ayrıca yeteri kadar geniş alana sahipseniz giyinme odanıza makyaj masası ve makyaj aynası da eklemeyi düşünebilirsiniz.
Şeffaf Dolap Kapıları
Eğer açık dolapların toz yönünden kıyafetlerinize zarar vereceğini düşünüyorsanız giyinme odanızda şeffaf dolap kapaklarını da seçenek edebilirsiniz. Böylece hem giysilerinizi korunaklı bir yerde saklamış bulunursunuz ,hatta ne giyeceğinize hüküm verirken işiniz basitleşmiş gerçekleşir.
Aydınlatma Önemli
Giyinme odaları dekorasyonlarında en ehemmiyetli noktalardan bir tanesi de aydınlatma. Doğru renklerde doğru kombinler yaratabilmek için kıyafetlerinizi oldukça aydınlık bir ortamda seçmeniz gerekiyor.
Bunun için de şayet yeteri kadar tabii ışık alan bir giyinme odanız yok ise sergi salonlarında veyahut mağazalarda kullanılanlar gibi dinamik ve dilediğiniz noktayı aydınlatabileceğiniz ışıklandırma sistemleri en uygun.
Oturma Alanı
Oturma alanları ve puflar da giyinme odalarının vazgeçilmez unsurlarından. Unutmayın ki kıyafetinizi seçerken ve giyinirken hem sizin için bir istirahat koltuğunun, hatta üstüne kıyafetlerinizi serebileceğiniz bir alanın yakında bulunması koşul. Yani giyinme odanızı derhal giyinip çıkacağınız bir alan gibi değil, her şeyiyle, her sabah belirli bir zaman geçireceğiniz bir hayat kısmı olarak düşünün ve tasarlayın.
Aksesuarlar İçin Raflar ve Askılar
Giyinme odaları kuşkusuz yalnızca kıyafetler ve ayakkabılar için değil, bu arada kombinizi tamamlayan aksesuarlarınızı sergilemek için de ehemmiyetli. Bunun için odanızın bir kısmında kesinlikle aksesuarlarınızı seçerken işinizi basitleştirecek şeklinde derli toplu raf ve askılar bulunması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here