Ana sayfa Bahçe Dekorasyonu Modern Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Modern Bahçe Dekorasyon Fikirleri

373
0

Çağdaş zamanların devasa şehirlerinde bilhassa kent ortasında bahçeli bir evde oturmak neredeyse olanaksız, her yerin çok büyükte binalarla kaplı bulunduğu bu illerde küçücük balkonları dahi bahçe gibi kullanmak normal oldu.
Ancak kentin biraz dışına çıktığınızda sahip olabileceğiniz bahçelerin dekorasyonu da minimum odanın içerisi kadar ehemmiyetli.
Biz de tam bu sebeple sizin içersinde en çağdaş bahçe dekorasyon fikirleri ve örneklerini bir araya getirdik.
Hem ekonomik hatta tabii bu dekorasyon fikirleri vasıtası ile evinizin en güzel kısmı bahçeler olabilir.
Yaz aylarının en gözde alanlarında henüz eğlenceli zaman geçirmekiçersinde en ince detaylara kadar ilgi göstermek gerekmektedir.

Peki; neden bir bahçe?

Bahçe dekorasyonunda ilk iş sebep bir bahçe istediğinize hüküm vermektir. Yani siz yalnızca yaz aylarında kullanmak içerisinde mi yok ise hem kış hem yaz aylarında kullanmak içerisinde mi yok ise yalnızca süs olsun diye mi bahçe hazırlamak istiyorsunuz? Kalabalık konuklarına geldiği çok büyükte sofraların kurulduğu bir bahçe dekorasyonu ile ufak dost gruplarının geldiği ve beraber kısa vakitler geçirdiği bahçe dekorasyonları aynısı olmaz.
Hem alan itibariyle hatta dizayn ve mobilyalar itibariyle tamamıyla değişiktir. Hayatınızın en güzel anlarını geçirebileceğiniz bir bahçe dekorasyonu için ilk olarak nasıl bir bahçe istediğinizi hayal edin.

En önemli bölüm, peyzaj

Bahçenizin sebep bir tipi olacağına ve hemen hemen kaç kişilik olacağına hüküm verdikten ardından sıra geliyor peyzaj düzenlemesine.
Bahçe işlerini bilenler bilir, bahçe bir dönemlik değil her zaman ilgi isteyen bir yerdir.
Bitkilerinizi derli toplu olarak ilaçlamalı, zararı dokunabilecek otları ve haşereleri temizlemeli, her daim sulamalı ve devresine göre gereksinimlerini gidermelisiniz. Aksi taktirde hiç bir nebat başka sezonu çıkaramaz can verir.
Bu sebeple de peyzaj tasarımını yapar iken bulunduğunuz bölgeye ve hava koşullarına göre peyzaj düzeni yapmalısınız.  Aksi taktirde yalnızca güzel göründüğü içerisinde bölgeye uygunsuz  diktiğiniz bitkiler kısa bir süre içerisinde solar gider.
Burada sizin bahçenizi kış bahçesi şeklinde de kullanıp kullanmayacağınızda önemlidir.
Kış bahçesi olarak uygulanması tasarılanan bahçelerin peyzaj tasarımları kış şartlarına göre de yapılmalıdır.
Eğer devasa bir bahçeniz varsa bu bahçenin bir bölümünü yaz birbölümünü hem yaz hem kış bahçesi olarak kullanabileceğiniz gibi de tasarlayabilirsiniz.
Çiçeklerin ve ağaçların özelliklerine göre dekorasyonunuzu bitirebilirsiniz.Bahçe dekorasyonu hakkında farklı fikirler için bahçe dekorasyonu kendin yap fikirleri yazımızdan ilham alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here