Ana sayfa Banyo Dekorasyonu Modern Banyo Tasarımları ve Yeni Duşakabin Sistemleri

Modern Banyo Tasarımları ve Yeni Duşakabin Sistemleri

219
0

Banyo duşakabin sistemleri banyoların vazgeçilmezlerindendir. 
Hele de Süsleyici duşakabinler banyolara değişik tek manzara kazandırırlar. 
Dolayısı ile bu sayfamızda banyo aktüelleme hamlesi içinde olan ve banyo dekorasyon fikirleri arayan okurlarımız için güzel farklı duşakabin tasarımlarını tek araya getiriyor ve bu sayfamızda beğenilerinize sunuyoruz…
Duşakabin Tasarımından En Yeni Örnekler
Banyolarda duş alanın dışının ıslanmaması için keşfedilen bu sistemler ilk pazara çıktıları senelerden bu yana defa yol aldılar. 
Kanatlı kapılar, desenli duşakabinler derken, sektör öyle büyüdü ve genişledi ki duşakabin yapımcıları bundan sonra kendisi tasarımlarını kendileri yapar duruma geldi. 
Hal bu tür olunca da piyasada olağanüstü geniş tek ürün yelpazesi oluştu. 
Dilerseniz şimdi gelin bu ürünleri görselleri eşliğinde hep beraber inceleyelim…
Oval Duşakabinler Sebep Tarih Oldu ?
Aslında oval tip duşakabilerin tarih olması tamamıyla dekorasyon trendleri ile ilgili olan bişi değil. Biraz da ergonomiye bağlı tek hadise. 
Yukarıda da söz ettiğimiz gibi bilhassa yeni binalarda şeffaf duşakabinler kullanılıyor.
Ancak yeni banyolar bilhassa yerleştirilecek tek duşakabine göre inşa ediliyor. 
Yani mimari proje hazırlanırken, banyolarda duşakabin için kalifiye tek alan bölünüyor ki bu bölgede banyo büyüklüğüne göre çoğunlukla kare yada dikdörtgen gibi köşeli şekillerden ortaya geliyor.
Dikdörtgen yada Kare Duşakabinler Yeni Moda
Dolayısı ile ardından yapılma duşakabinler banyolarda rastgele bu tür kalifiye tek alan olmadığı, zorunlu olarak oval şeklinde oturtulmak halinde kalıyor. 
Tabi bu vaziyet ardından oturtma bulunduğu her halinden belirlenmiş olan ve emanet gibi duran tek manzara meydana gelmesine yol açıyor…
Fakat duşakabin için kalifiye alan bölünen mimarilerde ise üst resimde görüldüğü gibi banyonun varoluşundan ardından orada olan tek personel gibi adına “cuk” oturmuş gibi görünüyor…
Şeffaf Camlı Çağdaş Duşakabin Tasarımları
Bir kaç sene evveline kadar, camları desenli veyahut füme renklerinde duşakabinler pek tek modaydı. 
Ancak şimdilerde bunun tam tersi tek trend görüyoruz. 
Yeni banyo dekorasyon trendleri arasında tamamıyla şeffaf camlı içerisini bulunduğu gibi gösteren duşakabinler yer almakta.
Yeni Duşakabinler Tamamıyla Şeffaf
Mahremiyeti yok eden bu tür tek duşakabini seçenek eder misiniz bilinmez, ama yeni binalarda, rezidans olarak deyim ettiğimiz ultra lüks apartmanlarda, bilhassa anne-baba banyosu olan yerlerde müteahhitlerin tek tercihi olarak karşımıza geliyor bu şeffaf camlı duşakabinler…
Oval Duşakabinlerin Modası Geçti
Desenli yada kara camlı duşakabin tasarımlarının konumunu şeffaf camlı duşakabinlere bırakması eşliğinde oval tekneli katlanır camlı duşakabinler de ne yazık ki dekorasyon tarihinin karanlık sayfalarına gömüldüler.
Duşakabin Profilleride Değişiyor
Yeni duşakabinlerin eskilerle arasında ki fark yalnızca camlarla bitmiyor dostlar. 
Ayrıca bundan sonra alüminyum aksamlarında da farklılık olduğunu gözlemliyoruz. 
Eskiden paslanma endişesi ile yalnızca alüminyum malzemeden ve ne yazık ki aynısı renklerden üretilen bu ürünlerde şimdilerde kara, hem de altın renkli metal aksamlar kullanılıyor. 
Hatta ve hem de profilsiz duşakabin tasarımlarını dahi görüyoruz.
Sürgülü Duşakabin Tasarımları
Tabi yeni duşakabinlerde en önemli özellikler yalnızca manzara ile bitmiyor, çünkü tasarımcılar bundan sonra kullanılabilirlik özelliklerini de arttırıyor bu ürünlerin ki bu mevzu da ilk gerçekleştirdikleri şey oval sistemlerde ki zorunlu olarak sarf edilen katlanır kapıların adına sürgülü sistemleri kullanıyor olmaları.Sürgülü sistemler katlanır sistemlere göre hem daha düşük bozukluk sağlıyor, hatta temizlik yönünden kullanıcısının işini kolaylaştırıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here