Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Oturma Odası Asma Tavan Modelleri Salon Dekorasyonu

Oturma Odası Asma Tavan Modelleri

İnsanların yaşamlarını geçirdikleri ev ortamlarında farklı odalar vardır. Bu odalardan birisi de oturma odalarıdır. Oturma odası dekorasyonu kişilerin rahat edebilmeleri açısından son derece önemlidir. Bunun yanında estetik bir görünüme sahip olması da bu süreçte önem arz eden konulardandır. Göze hitap eden bir oturma odası dekorunuz olmasını isterseniz oturma odası asma tavan modelleri ile çok şık bir dekor meydana getirebilirsiniz.
Eskiden asma tavanlar alçıpanlarla yapılırken günümüzde çok daha farklı malzemelerle tasarlanmaktadır. Bu da tavanlarda hem lüks bir görünüm yaratırken hem de mekana daha geniş bir ambiyans kazandırmaktadır. Bu asma tavanların seçilmesinde kullanım alanları son derece önemlidir.

Oturma Odaları İçin Ne Tür Asma Tavan Tercih Edilir?

Oturma Odası Asma Tavan Modelleri Salon Dekorasyonu
oturma odasi salon tavan dekorasyonu

Güzel asma tavan modelleri ile son derece etkileyici bir oturma odası dekoru yaratmak mümkündür. Oturma odalarınızın genişliği bu tavan tasarımlarının seçimini etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Eğer dar bir alana sahip oturma odanız varsa seçiminizi yapmak için daha çok açık renk tonlarını tercih etmek gerekir.
Açık renkler odanın geniş ve aydınlık görünmesinde etkilidir. Beyaz renk bu durumda en ideal renk tonudur denilebilir. Özel ve estetik bir görünüm isterseniz klasik bir modelden ziyade ışıklandırılmış bir asma tavan seçimi yapabilirsiniz.
Geniş oturma odaları için dairesel şekillere sahip asma tavanlar estetik açıdan kullanıcı beklentisine yanıt verecek modellerdir. Bu model ışığın oda içerisinde daha iyi yayılmasına yardımcı olur. Böylece enerjiden de tasarruf etme şansı bulabilirsiniz. Şerit modelde tasarlanan asma tavanlar da çok rağbet görenler arasındadır. Oturma odalarınızın modern görünmesinde önemli bir destekçidir. Aynı zamanda duvardan tavana uzanan asma tavan modellerini de tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonda Asma Tavanların Önemi

Asma tavanlar son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan dekor yardımcılarıdır. Evlerde, iş yerlerinde, otellerde ve birçok mekânda asma tavanların şık görünümünden yararlanılmaktadır. Bu tavan modelleri son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda yangın karşısında kolay kolay alev almayan malzemelerden tasarlanmaktadır.
Bu da asma tavanları özel hale getirmektedir. Çok şık bir görünümünün olması tercih edilmesinde önemli bir etken olsa da odaların geniş görünmesi açısından da çok fazla ilgi görmektedir. Farklı renk tonlarında tasarlanabildiği için odada kullanılan mobilyalarla uyumlu olacak şekilde bir tasarım oluşturmak mümkündür. Asma tavanlar kolay temizlenebilir bir yapıda olduğundan kullanıcı dostudur. Belli periyotlarla nemli bir bezle silmek oturma odanızın da her zaman ferah ve hijyenik görünmesine yardımcı olmaktadır.
Dekorasyonda asma tavan kullanımına önem veriyorsanız mutlaka modern tasarımlar tercih etmeniz gerekiyor. Odada ki ambiyansı değiştirecek standartlarda olması son derece önemlidir. Oturma odanızda çok fazla eşya varsa sade bir asma tavan seçimi yapabilirsiniz. Ancak eşyalarınızda sadelikten yanaysanız mutlaka biraz daha gösterişli bir asma tavan modeli seçebilirsiniz.