Ana sayfa Kendin Yap(DIY) Özel Tasarım Gece Lambası Modelleri

Özel Tasarım Gece Lambası Modelleri

88
0

Klasik gece lambalarının yerini eğlenceli, sevimli, komik ve birbirinden ilginç modeller almaya başladı. Duvarınıza monte edebileceğiniz, sarkan veya masanızda sergileyebileceğiniz özel tasarım gece lambası modelleri, hem kullanışlı hem de tasarım harikası olması nedeniyle tercih edilmektedirler. Fikir sahibi olmanızı sağlayacak göz kamaştıran özel tasarım gece lambası modelleri yazımızda.

Duvar Gece Lambası Modelleri

  • Çocuk odası veya ebeveyn yatak odasında tercih edebileceğiniz sayısız duvar gece lambası modeli bulunuyor. Kendin yap gece lambası tasarımı yapmak isterseniz size tavsiyemiz gökyüzü objelerinden yararlanmanız. Örneği; ince ahşap kullanarak, bulut görseli çizip kesip, içerisine küçük bir ampul yerleştirerek, duvara monte edebileceğiniz, bulut şeklinde bir gece lambası tasarlayabilirsiniz. Aydınlatma sağlandığında, sanki etrafından birden fazla bulut varmışçasına bir görüntü oluşacaktır.
  • Ay ışığını yatak odanıza taşımak isterseniz ve biraz da yeteneğiniz varsa, kürenin içerisine aydınlatma mekanizması yerleştirerek, uzaktan kumanda ile çalışan ay gece lambası tasarlayabilirsiniz. Bu tarz bir çalışma, özellikle küçük çocuklarınızın odasında bulunmasından mutluluk duyacağı bir modeldir.
  • Duvarınıza monte edeceğiniz bir tünek ve bu tünekte ahşaptan yapılmış bir kuşun tünediği gece lambası ise hoş bir ambiyans oluşturacaktır. Oldukça kolay olan bu gece lambasını yaparken, ahşabın birleştirilmesi esnasında bir ampulü içerisine yerleştirmeniz yeterlidir. İsterseniz ahşabı boyayarak, daha renkli bir çalışma da yapabilirsiniz.
  • Duvar gece lambası modelleri arasında uygulayabileceğiniz çok basit bir yöntem daha. Duvara ahşaptan bir mini askılık monte ederek, kablolu bir ampul ile yatağınızın baş ucuna gece lambası dekor edebilirsiniz. Oldukça hoş ve sade görüntüsüyle ebeveyn yatak odasında kullanılabilecek bir modeldir.

Masa Üstü Gece Lambası Modelleri

  • Evinizdeki bibloları değerlendirmek, led ışıklarıyla süsleyerek özel tasarım gece lambası modelleri tasarlamak mümkün. Biraz tombul bir biblolun baş kısmını tasarlayacağınız bir ampulle tamamlamak ve üstüne renkli şapkalar monte ederek, renkli gece lambası hazırlayabilirsiniz.
  • Ahşaptan çiçek, kelebek, örümcek gibi çeşitli delikli tasarımlar hazırlayıp, içerisini ampulle ışıtarak, masanızın üzerine yerleştireceğiniz gece lambası, odanızda renk cümbüşü oluşturacak. Çizdiğiniz figür adeta odanızın her noktasına yayılacak.
  • Bardak fincan ve bir ağaç dalından yararlanarak dökülen kahve görünümlü masa üstü gece lambası hazırlayabilirsiniz. Fincanın içerisine biraz kum, üzerine ağaç dalını oturtmalısınız. Ağaç dalının ucuna ise renkli kağıttan bir bardak yapıştırarak içerisine yerleştireceğiniz mini ampulle her şey tamamlanacak. Hem ergonomik hem de severek kullanacağınız bir model olacaktır.

Led Gece Lambası Modelleri

  • Led lambaları kullanarak yatak odanızda renkli görüntüler elde edebilirsiniz. Çocuk odasında mavi renkli bir duvarın üst kısmına beyaz köpükten bulut yapabilirsiniz. Buluttan yıldızlar halinde sarkan led ışıklar ile hazırlanacak gece lambası modeli çocuğunuzun ve sizin beğenerek kullanacağı bir ürün olacaktır.
  • En sevdiğiniz resimlerinizi led ışıkları ve kablolarla birleştirerek duvarınızı kaplayan bir led gece lambası da önerebileceğimiz bir modeldir. Hem yapımı kolay hem de baş ucunuzda her yatağa yattığınızda sevdiklerinizi görmek mutluluk verecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here