Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Palet Yatak Yapımı Ahşap Palet Yataklar **2021 Yatak Odası

Palet Yatak Yapımı Ahşap Palet Yataklar **2021

Palet yatak sizler için en uygun olabilecek yatak modellerinden biri olabilir. Palet yatak yapımı oldukça çok kolaydır. Bu yazımızda sizlere paletlerden nasıl yatak yapılabileceğini göstermeye çalışacağız. Bildiğiniz üzere marketlerib ve fabrikaların önünde çok fazla palet görmüşünüzdür. Paletlerden yatak dışında koltuk bile yapabilirsiniz. Nerdeyse bir geri dönüşüm projesi olarak paletleri kullanabilirsiniz. İster yatak yapın isterse koltuk. Evinizde dekorasyonu konusunda sizlere güzel fırsatlar sunabilir.

Paletler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İnsanların evlerinde en güzel vakit geçirdikleri bölümlerden biri yatak odalarıdır. En popüler geri dönüşüm projelerinden biri de palet yataklarıdır. Tamamen işlevsel ve çok yönlü palet yatakları için paletleri toplamak ve yaratıcılık tamamen size aittir. Bugün size paletlerle kendi yatağınızı nasıl yapacağınızı anlatmaya çalışacağız. İsterseniz değişik kaynak ve araç gereçlerle yatağınızı kendiniz yapabilirsiniz. Böylelikle kendi yatağınızı daha ucuza yapabilirsiniz.

Yatak İçin En Güvenli Paletlerinizi Nasıl Seçersiniz?

Bir palet yatağı yapmak istediğinizde bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri paletlerinizi seçmektir. Paletleri satın almanıza gerek yoktur. Çünkü geri dönüşüm için bu paletleri çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak, malzemeleri seçerken bilmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bunlar:

  • Geri dönüştürülmüş paletler aldığınızda, onlara bakın ve temiz görünüp görünmediklerine ve üzerinde herhangi bir işaret bulunmadığına dikkat edin. Örneğin, palet üzerinde çeşitli harfler varsa bunları araştırın. Çünkü bu paletlerle bazen tehlikeli kimyasal madde taşınmış olabilir. Bu tür paletlerden kaçınmaya çalışınız.
  • Isıl işlem görmüş, buharla işlenmiş veya fırında kurutulmuş paletler en güvenli olanlardır. Yurtiçi nakliye için kullanılan paletler (endüstriyel veya ticari nakliyeye kıyasla) daha güvenlidir, ancak bunların muameleleri, damgaları ve güvenlik garantileri hakkında bilgi edinmelisiniz;
  • Renkli paletlerden kaçının; bazı boyalar güvenliyken, güvenli olmayan / boyama işlemlerinden geçmiş paletleri yatak odanızda kullanmaktan kaçınmanız gerekir.
  • Nem veya aşınma / yıpranma belirtileri gösteren paletlerden kaçının : bastığınızda ahşap bükülmemelidir; paletlerin kuru ve temiz göründüğünden emin olun; çok uzak çıtaları, kırık veya çatlak çıtaları ve kıymıklarla dolu levhaları olan paletlerden kaçının;
  • İnşaat alanlarından veya perakendecilerin arka bahçesinden ücretsiz paletler almadan önce, sizin için doğru paletleri seçmek için bu yerleri birkaç kez ziyaret edin;

Doğru Palet Boyutu Nasıl Seçilir?

Doğru palet boyutu için yapacağınız yatağın boyutları çok önemlidir. Çift kişilik mi yoksa tek kişilik mi bir yatak yapacaksınız buna karar vermeniz gerekmektedir. Genel olarak boyut olarak aşağıda belirtilen sayı kadar palet kullanılabilir.

  • İkiz yatak için iki palet;
  • Çift kişilik kraliçe yatak için dört ahşap palet .

Palet Yatak Yapımı

Palet Yatak Yapımı Ahşap Palet Yataklar **2021 Yatak Odası

Palet yatak yapımı için öncelikle paletlere sahip olmanız gerekmektedir. Yatak yapımında önemli olan yatağın boyudur. Bu nedenle ölçü önemlidir. Örneğin bebeğiniz için palet yatak yapacaksınız bir palet size yetebilirken kendiniz ve misafiriniz içinse çift palet size yetebilir. Yatağınızı yaptınız artık boyamaya kaldı iş.  Öncelikel zımpara ile zımpara yapabilir daha sonra ise yatağınızı boyayabilirsiniz. Ayrıca palet yataklarınızı ışıklandırabilirsinizde. Alta konulan ışıklandırma yatağınızı daha hoş gösterecektir.

Palet Yatak Karyola

Ahşap palet yatak tasarımı size kalmıştır. Tasarımı yaptıktan ve paletleri temin ettikten sonra yatak karyolanızı kendiniz yapabilirsiniz. Şimdi sizler için örnek olabilecek ahşap palet yatak yapımı ile ilgili resimleri ekliyorum. Özellikle ışıklandırma yaparak harika sonuçlar elde edersiniz. Bu yatak modeli hem de aile bütçenizi çokta sarsmaz. Ahşap boyama çok kolay ve eğlenceli olabilir. Belirlediğiniz renge göre yapacağınız palet yatağınızı önce zımpara yaparak sonra boyayabilirsiniz. Ardından da ışıklandırmasını yapabilirsiniz.

Ahşap Palet Yataklar