Ana sayfa Diğer Pantone 2019 Yılının Rengini ‘Living Coral’ Olarak Açıkladı

Pantone 2019 Yılının Rengini ‘Living Coral’ Olarak Açıkladı

177
0
pantone yılın rengini açıkladı

2019’un rengi ” Living Coral ” (Canlı Mercan )

20 yıldan bu yana her Aralık ayının içinde önümüzdeki seninin rengini belirleyen Pantone Renk Endüstrisi, 2019 yılı için ” Living Coral ” ( Canlı Mercan ) rengini seçti.

Önümüzdeki yıla damgasını vurulması beklenen Living Coral , 16-1546 kodu ile Pantone renk paletinde yerini almaya başladı. Başta moda sektörü olmak üzere, dekorasyonda ve tasarımda bu renk , enerji veren ve canlandıran bir renk olarak tanımlanmaktadır.

pantone yılın rengini açıkladı

Pantone Renk Enstitüsü Başkanı Leatrice Eiseman tarafından yapılan açıklamaya göre mercan renginin doğada enerjik bir renk açığa çıkardığını , görkemli ve göz alıcı bir güzelliğe sahip olduğunu belirterek, sözlerine şu cümlesinin özellikle altını çizdi. Mercan , denizin altında bulduğu için zor ulaşılabildiğini belirtti.

Önümüzdeki yılın rengi bugünlerde yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladığı bugünlerde, başta mağaza vitrinleri olmak üzere, dış mekanlarda ve yaşam alanlarımızda bu rengi ve tonlarını daha sık görmeye başlayacağız.

mercan rengi ev dekorasyonu

Sevgili takipçilerimiz sizlerde bugünlerde evinizin dizaynında yeniliğe gitmeyi düşünüyor ve renk konusunda karar aşamasında iseniz, önümüzdeki yılın rendi olacak olan mercanı düşünebilirsiniz. Bu rengi, ”yaşam alanıma nasıl aktarırım,” diye düşünenler içinde önümüzdeki konularda bu konu ile ilgili ipuçları vereceğimiz de şimdiden, belirtmek isteriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here