Ana sayfa Mutfak Dekorasyonu Peçete Nasıl Katlanır? Peçete Katlama Örnekleri ve Peçete Katlama Sanatı

Peçete Nasıl Katlanır? Peçete Katlama Örnekleri ve Peçete Katlama Sanatı

86
0
peçete katlama modelleri

Özel günlerde ve davetlerde hazırlayacağımız sofralarda misafirlerimizin hoşuna gidecek küçük dokunuşlarla farklı peçete katlama örnekleri vardır. Masalarınızın daha şık görünmesi için sade veya desenli peçetelerde vardır. En güzel yemekleri yaparak masanızda bulunan tabak, bıçak setinize uygun bir peçete seçimi yapılmalı ve masaya uygun bir şekilde peçeteler katlanmalıdır.

pratik peçete katlama şekilleri,peçete katlama şekilleri anlatımı

Günümüzde kağıttan veya kumaştan birçok desenli ve sade malzemelerden peçete tasarımları yapılmaktadır. Peçete çeşitleri olarak papyon peçete yapımı en kolay olan dikdörtgen şeklinde katlanarak ufak ve gösterişli bir kurdele ile yapılabilir. Kalp şeklinde tasarlanıp katlanan peçeteler ise masanızdaki samimiyeti ve sıcaklığı göstererek çatal, bıçak ve kaşıklarınızı da koyma fırsatı sunarak masanın toplu durmasını sağlar.
Zarf şeklinde olan peçete modelleri de modern çağa daha uygun sade ve zarif bir şekilde durmaktadır ve çatal, bıçak, kaşıkları da koyma fırsatı sunmaktadır. Peçetelerin modelleri kadar masada bulunan renklere de uyum sağlaması gerekir. Kadınlar kullanacakları peçete modellerinin diğer insanların sofralarından farklı görünmesi ile adeta yarış içindedirler. Günümüzde sosyal medyanın çok kullanılması bu gibi peçete tasarımlarını daha çok görmelerine ve üretken olmalarını da göstermektedir.

 

peçete katlama örnekleri

Peçeteler Desenli Veya Sade Mi Olmalı?
Masalarınızda kullanılacak olan farklı peçete modelleri gelen misafirin konumuna bağlı olarak tasarlanır. Eğer gelen misafir çok yakın arkadaşınız, aileniz veya dostunuz ise daha sıcak ve samimi bir sofra hazırlanacağı için tasarlanacak olan peçetelerin de samimi bir uyum sağlaması gerekir. Ancak gelen misafirlerin konumu masanın ciddiyeti ile olanak sunacağı için kullanılacak peçetelerde resmi ve sade bir şekilde olmalıdır.
Kullanılan motif, geometrik şekiller ve sade kumaş şeklinde bulunmaktadır. Kadınların her şeye özen gösterdiği gibi sofra ve peçetelere de dikkat etmektedirler. Masalarda oluşacak atmosfer kadınların desenli, sade ve kurdele şeklinde bulunmaktadır. Kağıt peçete ve kumaş peçete de kolay şekil aldığı için her ikisi de sofralarda kullanılabilir.

 

Peçetelerin İşletmelerde Nasıl Kullanır?
İşletmelerde olan peçeteler ise daha sade ve ciddi bir şekilde tasarlanmaktadır. İşletmenin peçete modelleri bile duvar renkleri ile uyum içindedirler.

Sizin için hazırladığımız pratik peçete katlama şekillerini aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here