Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Peygamber Çiçeği Kılıcı Bakımı ve Özellikleri **2021 Salon Dekorasyonu

Peygamber Çiçeği Kılıcı Bakımı ve Özellikleri **2021

Peygamber çiçeği kılıcı, paşa kılıcı olarakta bilinir. Peygamber kılıcı çiçeği, rivayete göre ekilip boyu 1 metreyi geçerse o kişi yeni ev sahibi olurmuş. Sizler için peygamber çiçeğinin bakımını ve özelliklerini araştırdık. Belki bu sayede boyu uzar ve sizlerde bir ev sahibi olursunuz.

Peygamber çiçeği toprak olarak zengin karışımlı toprakları sever. Bulunduğu yer yarı gölge olursa daha iyi gelişir. En düşük 10 dereceye kadar sıcaklığa dayanır. Ilık ortamları sever. Yazın bolca sulanmalı, kışın ise sulama azaltılmalıdır.

Peygamber Kılıç Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Peygamber Çiçeği Kılıcı Bakımı ve Özellikleri **2021 Salon Dekorasyonu

  • Peygamber çiçeği salonlarda çok tercih edilen bir çiçek türüdür. Bakımı da oldukça kolaydır. Bu çiçek güneş ışığından mahrum bırakılmamalıdır. Güneş ışınları sayesinde yukarı doğru boy atar. Yazın hafta da 2-3 kez sulanabilir. Kışın ise bu süre iki haftayı bulabilir. İki haftada bir sulama yeterli olacaktır. Yukarda da belirttiğimiz gibi ılık ortamları sevdiği için soğuk ortamlardan çiçeğimizi korumalıyız.
  • Peygamber kılıç çiçeğinin budaması boy atması için çok önemlidir. Budama derken çürüyen yapraklar budanmalıdır. Yılda en az bir kez toprağı değiştirilmelidir. Bu toprak değiştirme ayı ise Nisan ayı olmalıdır. Toprağı değiştirilirken her zaman bir büyük saksı kullanılmalıdır.

Peygamber çiçeğinin bol bol sulanması çiçeğin çürümesine yol açacaktır. Çürümesine yol açan bir diğer neden ise kalitesiz toprak kullanımıdır. Bu nedenle verimli ve kaliteli toprak kullanılmalıdır.

Peygamber Kılıç Çiçeği Ne Zaman Çiçek Açar?

Peygamber kılıç çiçeği, her yıl küçük, beyaz ve kokulu çiçekler açar.