Ana sayfa Diğer Pinterest Evine Sahip Olmanın 7 Yolu

Pinterest Evine Sahip Olmanın 7 Yolu

123
0
göz alıcı ev aksesuarları

Çoğu hususta esin kaynağı olan Pinterest evini güzelleştirmek isteyenlerin de uğrak noktası. 
Peki 7 adımda bu sihirli hanelere nasıl sahip olunur? İşte mini tek dekorasyon kılavuzu…
‘Öncelikle Pinterest nedir?’ diye soracak olursanız; Pinterest kısaca resim düşünce kataloğudur. 
Peki Pinterest evine sahip olmak için neler inşa etmek gerekiyor? Baştan söyleyelim evinizin devasa veyahut ufak olması hiç mesele değil. 
Tabii eviniz ne kadar devasa olursa uygulayabileceğiniz düşünce adedi o kadar artıyor.

İlk Adım: Duvar Rengi
Pinterest hanesi demek gerçekte tek yerde pastel tonlar demek.  En tanınmış duvar boyası renkleri beyaz, gri ve pudra. Bu renkler, kullandığınız aksesuarların ve mobilyaların kendilerini henüz ferah göstermesini sağlıyor. 
Unutmayın realite tek pinterest evinin olmazsa olmazı aksesuarlardır.

İkinci adım: Mobilya Seçimi
Bol yastıklı koltuklar, konforlu eşyalar realite tek Pinterest evinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Oturma odasındaki koltukların gri ya da beyaz tonlarında olması yeniden ilgi çeken nedenler arasında yer alıyor. Bu eşyalara hareketlilik ise yastık seçimi ile sağlanıyor. 
Renkli yastıklar Pinterest hanelerinin kurtarıcısı.  Aynı şeklinde tabii malzemelerden yapılmış eşyalar da Pinterest evinde en ehemmiyetli parçalardan. 
Örneğin masanız ahşap, orta sehpanız ise kesinlikle camdan olmalı.

Üçüncü adım: Kendin Yap
Bir hanesi Pinterest hanesi yapmış en ehemmiyetli adımlardan biri dönüştürülen eşyalar… Örneğin külüstür paletlerden yatak başlığı, ahşap kasalardan orta sehpa,külüstür merdivenlerden ayakkabılık…

Dördüncü Adım: Aydınlatma
Aydınlatma seçerken en ehemmiyetli neden loş tek ışıklandırma yapmaktır. 
Burada lambaderlerinizde ya da sarkıt avizelerinizde tabii malzemelere, hasır iplere, külüstür şarap şişelerine yer verebilir, aydınlatmanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. 
Aydınlatma seçerken ilgi edilecek şeylerden tek öteki ise led ışıklardan faydalanmak; ufak ampüllerin devasa gücünden faydalanmaktır.

Beşinci Adım: Aksesuar Seçimi
İşte Pinterest hanelerinin en can alıcı noktası… Aynalar, çerçeveler, vazolar, mumlar, biblolar hasılı bütün aksesuarların renkli ve birbiriyle ahenkli olması koşul. 
İşinizi basitleştirmek istiyorsak, renk seçiminde pastel tonlarını kullanmak sizi yormadan en uygun şıklığı evinize katar. 
Mermer ve bronz aksesuarlar da yeniden sizi kurtarabilecek süsleyici ürünler arasında. Aksesuarların yanında Pinterest hanelerinin olmazsa olmazlarından tek öteki ise çiçeklerdir. 
Saksı çiçeklerinde bol yeşil yapraklar verilmek dilenen ısısı sağlayabilir. 
Ayrıca masanızı, sehpanızı taze çiçekler ile süslemek abiye kahve fotoğraflarının meydana çıkmasına yardım eder.

Altıncı Adım: Bütün Eşyalara Kendinizden Bişi Katın!
Bu ismim gerçekte herkesin kendisi evinde programı lüzumlenen adımlardan biri. 
Evinizdeki bütün eşyalara kendisi yorumunuzu katabilirsiniz böylece hanenizde kendisi ruhunuzun yansımalarını görebilirsiniz. 
Örneğin zigonlarınıza sizi anlatan renkleri kullanarak istediğiniz modelleri çizebilir; kendisi tasarladığınız terrariumu salonunuzun tek köşesine yerleştirebilirsiniz.

Son Adım: Dominant Tek Köşe
Tüm bu softlukta renk olarak dominant tek berjer ya da tek duvar Pinterest hanelerinin olmazsa olmazlarından. 
Burada ehemmiyetli olan odanın geneline hakim olan rengin koyusunu ya da realite tek ahenk yakayacağı rengi seçmektir. Örneğin gri tonlarının hakim bulunduğu evde tek köşeyi lacivert tek berjer ile tamamlayabilir veyahut pudra tonlarının hakim bulunduğu tek evde duvar boyasını koyu tek pembe tonunda kullanabilmeniz mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here