Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Salon Çiçek Çeşitleri Nelerdir? **2021 Salon Dekorasyonu

Salon Çiçek Çeşitleri Nelerdir? **2021

Salon çiçekleri çeşitleri, çok fazla olmakla birlikte her insanın zevkine hitap edecek şekildedir. Salon çiçekleri, evlerdeki dekorasyonu tamamlama, göze hitap etme, yaydıkları kokular gibi kriterlere göre tercih edilebilir. Bu anlamda tabiat ananın bize sunduğu çok çeşitli bitki çeşitleri bulunmakta ve bazıları evlere taşınarak rahatlıkla bakılabilmektedir. Özellikle şehirlerde artan betonlaşma ile birçok insan doğayı evine taşımak isteyebilir. Her zevke hitap eden salon çiçekleri bu anlamda bizler için en iyi alternatif olmaktadır. Güzel kokulara düşkün olanlar ve evde doğal parfüm etkisi isteyenler için kokulu çiçekler, evine gösterişli bir hava katmak isteyenler içinse iri yapraklı ve büyük boy salon çiçekleri tercih edilebilir. Bunların dışında küçük salon çiçekleri de ev dekorasyonu için tercih edilebilmektedir. Evine rengarenk hava katmak isteyenler içinse çiçek açan salon çiçekleri karşımıza en iyi alternatif olarak çıkmaktadır.

Salon çiçekleri çeşitleri, saymakla bitmemekte ve birbirinden farklı doğalarıyla insanları kendilerine çekmektedirler. Bazı kişiler evde bakımını yapmak isteyip canlı salon çiçeği seçebilmekte, bazılarıysa canlı çiçeğin bakımı ile uğraşmak istemeyip yapay salon çiçeklerine yönelebilmektedir. Ayrıca çoğu kişinin evi güneş görmediğinden bu sebeple gölge seven salon çiçekleri tercih edilmekte veya evi daima güneş alan kişilerce ise güneş seven çiçekler tercih edilebilmektedir. Her şarta ve her zevke uygun salon çiçekleri bulunmakta ve evlerimize doğadan parçalarıyla canlılık katmaktadırlar.

Çiçek Açan Salon Çiçekleri

Salon Çiçek Çeşitleri Nelerdir? **2021 Salon Dekorasyonu

Rengarenk çiçeklere hasret kalanlar içinse Kalanşo çiçeği tercih edilebilecek en güzel çiçeklerden biridir. Tüm bu güzel çiçeklerin dışında Atatürk çiçeği, Guzmanya, Gloksinya, Flamingo çiçeği, Eşmeya çiçeği gibi salon çiçekleri, ortama kattıkları renklilikleriyle eviniz için tercih edilebilecek salon çiçeklerdir.

Kokulu Salon Çiçekleri İsimleri

Salon Çiçek Çeşitleri Nelerdir? **2021 Salon Dekorasyonu

İnsanı cezbeden kokulara sahip bu çiçekler; ıtır, melisa, manolya, zambak, leylak, petunya, nergis, hanımeli, yasemin, gardenya, şebboy, hanımeli, sümbül, mum çiçeği gibi çeşitli bitkiler olmaktadır.

Zehirli Salon Çiçekleri

Salon Çiçek Çeşitleri Nelerdir? **2021 Salon Dekorasyonu

Zehirli salon çiçekleri, dışarıdan zehirli olduğunu belli etmeyebilir fakat sizin için bir tehdit unsuru olmaktadırlar. Evlerde sıklıkla görülen ve çok beğenilen bir salon çiçeği olan Difenbahya bu çiçek türüne en güzel örneklerden biridir. Bunun dışında evinizi süsleyen ama aslında tehlikeli olan diğer bitkiler ise; zakkum, yılan yastığı, zehirli sarmaşık, orman gülü gibi bitkiler olmaktadırlar.