Ana sayfa Salon Dekorasyonu Salon Dekorasyonunda Koyu Renk Duvarlar

Salon Dekorasyonunda Koyu Renk Duvarlar

146
1
koyu renk salon dekorasyonu

Duvar boyalarının, henüz doğrusu duvarlarda sarf edilen renklerin de ev dekorasyonuna değin derhal her şey gibi bir modası bulunmaktadır. 
Bu moda zamanla değişir, yeni trendlerle, yeni akımlarla değişik noktalara evrilir. 
İnşaat pazarında genel olarak ciddi bir teknolojik gelişme olması da bu değişim süreçlerini hızlandırdı ve aralıklarını daralttı demek hatalı olmaz.
Yine de iç mekan duvar renklerinde birçok şahıs fakat belli başlı renkler ve tonlar üstünde gözüküyor ve bunların dışına çıkma cesaretini gösteremiyor. 
Oysa bu gün sıradan bir hırdavat dükkanında dahi sonsuz renk arasından tercih yaparak tam anlamıyla aklınızdaki rengi duvar boyası olarak satın alabilirsiniz. 
Yani gerçekte seçeneklerimiz eskisine mukayese et hudutsuz ölçüde artış gözler önüne serdi. 
Geçmişte duvar rengi olarak derhal hiç kullanılmayan koyu renkler de bu tercih çoğalması paralelinde hayatımıza girmeye başladılar. 
Banyo ve mutfak gibi alanlarda görece süregelen olan koyu renkler, şık bir dekorasyona sahip iddialı salonlarda da nihai dönemde sıkça karşımıza geliyor. 
Bu yazımızda sizler için koyu duvar renklerini salonunuzda kullanmanın değişik yöntemlerini ele alan bir derleme derledik. 
Kendi salonunuz için yeni fikirler arıyorsanız, profesyonel iç mimarlar ve tecrübeli dekoratörler doğrulusunda tasarım edilen bu misaller arasında kesinlikle aradığınızı bulacaksınız.
Tek Duvar Uygulamaları
Koyu renklere salonunuzun duvarlarında yer vermenin en süregelen sarf edilen tekniği, belirlediğiniz bir duvarı, başka duvarlarla karşıtlık oluşturacak şeklinde koyu bir renge boyamaktır. 
Özellikle geniş salonlar için epey şık ve basit uygulanabilir olan bu çözüm, doğru ve balanslı renk seçimleriyle salonun tüm havasını bir çırpıda değiştirebilecek kuvvetli bir potansiyele de sahiptir.
Güçlü ve İddialı Eklentiler
Oturma odası duvarlarınızın rengini değiştirmenin bir başka yolu da duvar kağıtları. 
Elbette tabii taş kaplamaları, ahşap kaplamalar ve hem de nihai dönemde süratle yaygınlaşan muhtelif film programları da duvar renginizi ve deseninizi değiştirmenin yolları arasında sayılabilir. 
Ancak duvar kağıtları defa uzun zamandan ardından sarf edilen, modası basit basit geçmeyen ve epey metanetli ürünlerdir. 
Ayrıca nihai dönemde duvar kağıtları eskiye kıyasla defa henüz metanetli duruma geldiler ve renk-desen detaylılığı ile de her zevke hitap etmeyi başarıyorlar. 
Salonunuzda direk koyu bir renk kullanmak sizin için çok iddialı veyahut mekanı boğucu görünebilir. 
Yine de duvarınızda bir koyu renk kullanmak istiyorsak, bu örnekte bulunduğu gibi kuvvetli bir tabiat resmi ile harmanlanmış veyahut belli bir doku ya da desene sahip koyu renk duvar kağıtları aradığınız orta yol çözümü olabilir.
Gri Duvarlar
Koyu renkler deyince aklınıza derhal kara, lacivert veyahut bordo geliyorsa, ufkunuzu biraz henüz genişletmelisiniz. 
Son senesinin moda duvar renklerinden açık gri ve gri mavi tonlarından biraz çıkıp grinin henüz koyu noktalarına gittiğinizde, gerçekte duvarlarınız için epey koyu bir seçenek olma ihtimalini göreceksiniz. 
Özellikle tek duvar adına bütün salon için koyu bir duvar rengi seçenek etmek istiyorsak, koyu gri aradığınız görüntüyü verebilir. 
Bu noktada ton seçimi ve doğru program da epey ehemmiyetlidir. 
İyi nitelik bir boya aldığınızdan ve belirlediğiniz tonun salonunuzdaki mobilya, perde ve aksesuarlarla ahenkli olmasından güvenilir olmalısınız.
Gösterişli Bir Salon Arıyorsanız
Tek duvarda koyu renk veyahut bütün salonda ortalama bir koyu renk programı sizin için kafi değilse ve henüz iddialı, henüz abiye bir duvar rengi arıyorsanız, o durumda bu örnekteki salonu kendinize kılavuz sağlayabilirsiniz. 
Tüm salonda oldukça koyu bir duvar renginin yanında aynısı rengi tavanda da kullanıldığı bu dekorasyon hiç kuşkusuz her zevke hitap etmez. 
Ancak salonunuz yeteri kadar güneş alıyorsa, tavanınız yeteri kadar yüksekse ve harbiden iddialı bir dekorasyon arıyorsanız, o durumda bu misali ilgiyle incelemenizde fayda var.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here