Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Salon Dekorasyon Fikirleri *2021 Benzersiz Dekorasyon Fikirleri Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyon Fikirleri *2021 Benzersiz Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri denince akla ilk gelen şey salonun mimarisidir. Salon dekorasyonu yaparken, salon evimizin en önemli alanlarından biridir. Dekorasyon sırasında en ön planda tutulan yerlerden biri olan salonlar için birbirinden farklı tasarımlar mevcuttur. Ancak her tasarım her salon için uygun değildir.
Salon dekore edilirken salonun büyüklüğüne ve şekline dikkat etmemiz gerekir. Aksi taktirde eğreti bir duruş ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda dönemin trendlerini gözden geçirmekte fayda vardır. Tüm bunlarla beraber salon dekorasyonu dendiğinde aklınıza direk mobilya değişimi de gelmemelidir. Salonunuzun rengini değiştirmek, dekoratif tablo veya aksesuarlar yerleştirmek gibi basit hamlelerle de salonunuza bambaşka bir hava katabilirsiniz.
Bu içeriğimizde size 7 benzersiz salon dekorasyonu fikri sunacağız. Bu farklı fikirlerle salon tipinize göre salonunuzu isterseniz baştan yaratabilir isterseniz de ufak dokunuşlarla farklılaştırabilirsiniz.
[xyz-ips snippet=”yeni1h2″] 1.Küçük Salonlar İçin Salon Dekorasyonu Fikirleri Nelerdir?
Küçük bir salona sahipseniz mobilya seçiminde boyutlara oldukça dikkat etmelisiniz. Daha açık renkli mobilyalar seçerek de daha ferah bir alan oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda duvar boyanızı da kırık beyaz veya kemik beyazı gibi açık ve düz renklerden seçerseniz salonunuz olduğundan daha büyük görünecektir. 2020’de trend olarak renkli ancak kalabalık desenleri olmayan mobilyalar da küçük salonunuz için tercih edilebilir. Otantik tahta parçaların da küçük salonlar için tercih edilebilir ürünler olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

2.Retro Tarzda Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Retro, bilinçli olarak yakın geçmişin akımlarını, modalarını türeten veya taklit eden tarzdır.Söz konusu şeyin en az on beş veya yirmi yıl eskiye ait olduğu anlamına gelmektedir. Örneğin 1980’lerin veya 1990’ların trend mobilyaları retro sayılabilir. 2020 yılı dekorasyon trendleri arasında retro tarzda mobilyalar da vardır. Salonunuza 90’ları veya 2000’leri yansıtan parçalar seçerek güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

3.Klasik Salon Dekorasyonu Fikirleri Nelerdir ?

Bu yazımızda sizin için trendlere de yer vermekteyiz. Ancak ben klasik parçalar seçmek istiyorum derseniz sizin için de birkaç fikrimiz var. Klasik seçimlerin kimi zaman demode olabildiğini fakat modaya uymamanın da artıları olduğunu da belirtelim. Trendler gelip geçici olabilir ancak klasik seçimler daima kalıcıdır! Klasik dekorasyon genelde daha ağır motifleri olan mobilyalarla yapılır. Ancak motifler ağırken mobilya renkleri daha sade olabilir. Salonunuz büyükse klasik bir dekorasyonun aradığınız şey olduğunu söyleyebiliriz. Klasik bir dekorasyonda işlemeli aynaların da ayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.
4. L Tipi Salonlar Nasıl Dekore Edilmelidir ?
L tipi salonlara sahip olanlar bu tür salonları yerleştirmenin ne kadar zor olduğunu bilirler. Mobilya seçimi kadar mobilya dizimi de önemlidir. Eşyaların boyutları da bir o kadar mühimdir. Şimdi size L tipi salonları nasıl dekore edebileceğinize dair aşağıya birkaç örnek bırakıyoruz.
[xyz-ips snippet=”yeni1h3″]

5.Salonunuzda Kullanabileceğiniz Dekoratif Objeler Nelerdir?
Dekorasyon yapılacağı zaman büyük dokunuşlar kadar küçük dokunuşların da önemli olduğunu belirtmeliyiz. Küçük dokunuşlar yapmanın en büyük avantajları arasında hem maliyetinin az olması hem de iş yükünün hafif olması vardır. Peki küçük dokunuşları nelerle yapabiliriz diyorsanız hemen açıklayalım. Tablolar, dekoratif objeler ve biblolar, renkli ve desenli yastıklar gibi ürünlerle salonunuzu bambaşka yapabilirsiniz. Aynalar ve duvar saatlerinin de bu görevi yerine getirebileceğini söyleyelim.

6.Otantik Salon Dekorasyonu Fikirleri Nelerdir ?
Otantik kelimesinin sözlük anlamı; eskiden beri mevcut olan özelliklerini değiştirmeden taşıyan, içine yeni bir şey katılmamış, orijinal olan demektir. Halk arasında mistik, Anadolu izleri taşıyan, yerel, yöresel şeyleri betimlemek için de kullanılmaktadır. Peki 2020 yılı salon dekorasyonlarında trend olan otantik bir salon nasıl dekore edilebilir derseniz sizin için birkaç örnek tasarımı aşağıda göstermeye çalıştık.

7. 2020 Yılı Salon Halısı Trendleri Nelerdir ?
Aşağıda 2020 yılında trend olan halı tasarımlarını sizin için derledik.

Salon dekorasyon fikirleri ile ilgili güzel bir yazı paylaştık. Salon dekorasyon için mükemmel örnekleri yukarıda gördünüz. Salonlarınızı bu bilgilere göre dekore edebilirsiniz.

 

Add comment