Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Salon Dizaynı İçin Öneriler Salon Dekorasyonu

Salon Dizaynı İçin Öneriler

Salon Dizaynı

Evlerde misafir ağırlanan ya da tüm günün geçirildiği salonların dekorasyonları son derece önemlidir. Yaşam kalitesini yükseltecek ve evin geneline huzur verecek bir salon dizaynı oluşturmak hemen herkesin arzu ettiği konular arasındadır. Ancak salonları dekore ederken eşya seçiminden duvar rengine kadar hemen her türden detaya dikkat etmek gereklidir. Çok şık ve estetik görünüme sahip salon dekore etmek isterseniz şu aşamaları takip edebilirsiniz:

Salon İçin Mobilya Seçimi

Evinizin en temel eşyaları genel olarak salonda bulunan eşyalardır. Bu eşyalar ile uzun süre hayatınızı devam ettireceğiniz için konfor düzeyi yüksek eşya seçmeniz önerilmektedir. Bunu yaparken estetik görünümden de vazgeçmeyiniz. Eğer ortalama boyutlarda bir salona sahipseniz köşeli koltuk takımlarından terci

Eğer normal bir koltuk takımı alacaksanız pastel tonları tercih edebilirsiniz. Pastel tonlar odanızda huzurlu bir görünüm yansıtacaktır. Doğal renkler her zaman için günlük kullanım açısından idealdir. Sade şık salon dekorasyonu hem konforu hem de estetik görünümü ile hoş bir yaşam alanı olacaktır.

Salon Dizaynı İçin Öneriler Salon Dekorasyonu

Salon Dizaynı İçin Duvar ve Perde Seçimleri

Ferah salon dekorasyonu için duvar rengi ve perde seçimi yapmak da son derece önemlidir. Küçük boyutlarda bir salon için yapmanız gereken şey mutlaka açık renk duvar boyası seçmek olmalıdır. Açık renkler ortamı daima geniş gösterir. Perdeleriniz ise duvar boyasından bir ton daha koyu renklerde fon olabilir. Ancak bu seçimi yaparken mutlaka mobilya renklerine uyumluluk da önemli olmaktadır.

Dar salonlar için perde yığınlarını tercih etmeyin. Güneşlik ve uygun tül seçimi yeterlidir. Geniş salonlar için gösterişli perdeleri tercih edebilirsiniz. Eğer genç bir salon stili yaratmak istiyorsanız perde seçiminde zebra tarzı perdeleri de kullanabilirsiniz.

Salonda Dizaynı İçin Aksesuar ve Aynalar

Salon dizaynı için aksesuar ve aynalar da dikkat edilmesi gereken seçimlerdir. Bu ürünleri seçerken yine ortamda ki uyuma dikkat etmek gereklidir. Eğer bir orta sehpa kullanacaksanız bu sehpa üzerine kayık süslü bir tabak koyabilirsiniz. Tablolar odaları zengin gösteren aksesuarlardır. Parçalı tablolardan alıp duvarları daha dolu gösterme şansı vardır.

Ufak salonlarda ayna kullanmak salonun daha geniş açılı görünmesini sağlar. Ancak burada aynayı ışığı alıp yansıtacağı şekilde kullanmak gereklidir. Büyük salon dekorasyonu yapıyorsanız lambader gibi ürünleri rahatlıkla konseptinizde bulundurabilirsiniz. Hatta salonun köşelerini değerlendirerek oralara alçıpandan raflar yaptırabilir ve buralara çok şık aksesuarlar koyabilirsiniz.

Salon Dizaynı İçin Öneriler Salon Dekorasyonu

Salon Dizaynı İçin Modern Konsollar

Vitrinlerin artık eski modası kalmadı. Bu nedenle vitrin yerine daha modern konsollar tercih edebilirsiniz. Yemek masanız ile uyumlu olan bu konsollar son derece şık bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Aynı zamanda misafir yemek takımlarını muhafaza etmek açısından da son derece işlevseldir. Salon dizaynı yaparken mutlaka kendi gereksinimlerinize uygun şekilde bir dekor hazırlamalısınız.