Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Stor Perde Nasıl Yıkanır? ** 2021 Mutfak Dekorasyonu Salon Dekorasyonu Yatak Odası

Stor Perde Nasıl Yıkanır? ** 2021

Stor perdeler nasıl yıkanır ve temizlenir? Stor perdeler, son dönemlerde dekorasyona katmış oldukları şıklıkları ve zerafetleri sebebiyle hanımlarca çok sık tercih edilmeye başlanmıştır. Ayrıca bu perdelerin leke tutmaları, başka normal tip perdelere oranla çok daha azdır. Ama temizlik konusunda hassas olan ev kadınları, stor perdeleri çok sık şekilde temizleme gereksinimi duyarlar. Hâlbuki stor perdeler, çok sık yıkanmaları halinde bozulabilirler. Sık yıkanma halinde bozulma ihtimalleri daha çok artar.

Ama siz gene de perdeyi yıkamanız gerektiği ve yıkamazsanız içinizin katiyen rahat etmeyeceği düşüncesindeyseniz, o vakit “Stor perdeler nasıl temizlenir?” sorusuna yanıt bulmalısınız. Nasıl yıkanacağını ve püf noktalarını bilirseniz, o vakit stor perdenizin zarar görmeden ve bozulmadan, temizlenmesini de yapabilirsiniz. Tabii bunun için elverişli yıkama tekniklerini kullanarak.

Stor Perde Nasıl Temizlenir? Temizlemek Sanıldığı Gibi Zor Değil!

Stor Perde Nasıl Yıkanır? ** 2021 Mutfak Dekorasyonu Salon Dekorasyonu Yatak Odası

Stor perdelerimizin temizliği konusu sanıldığı gibi zor değil! Peki niçin bunu söylüyoruz? Çünkü birçok bayan, bilhassa de yeni evlenecek olan çiftler, bu stor perde modellerini çok beğeniyor. Ancak çok beğenmelerine rağmen temizlikleri yönünden de çok çok kaygı içine giriyorlar. Sırf bu sebepten stor perde tercih etmekten ve satın almaktan vazgeçenlerin sayısı oldukça fazladır. Hâlbuki doğru yöntem ve yollarla stor perdelerin zarar görmeden temizlenmesi ve yıkanması hiç de sanıldığı gibi zor değildir!

Öncelikle şunu söyleyelim ki; stor perde çeşitleri diğer perde çeşitlerine göre sık bir temizlik ve yıkama gerektirmezler. Yapısında yer alan apre kaplaması bu stor perdelerin dokumasını sarar ve hava akımını engeller. Neticede de koku, leke ve leke tutması engellenmiş olur. Ayrıca apre olması bir yandan stor perdenizin kendi rulosuna basit biçimde sarılmasını sağlar öte yandan koku ile leke tutmasını engellemiş olur.

Stor Perde Nasıl Yıkanır ve Temizlenir? Yöntemi Nedir?

 

Stor perdeler nasıl yıkanır ve temizlenir? Yöntemi nedir? Evlerde yahut iş yerlerinde genellikle güneşlik biçiminde bu stor perdeler tercih ediliyor. Ama temizlenmesi adımına gelince lüzumlu olan duyarlılık pek gösterilmiyor. Hâlbuki bu durum azıcık duyarlılık istiyor. Stor perde ve stor güneşlikler, bir ay içinde 1 kere ılık ve nemli bir bez sayesinde silinip temizlenmelidir.

Stor perde temizliği için silme işleminden önce yapmanız gereken önemli bir husus vardır. Bir elektrik süpürgesinin uç kısmına hususi hazırlanmış olan perde aparatı takabilirsiniz ve tozları böylece içine çekebilirsiniz. Yerinden çıkardığınız stor ürünlerinizi, temizlemek için düz ve genişçe bir alan üstüne yayarak silebilirsiniz. Perde apre kumaştan yapıldığı için bu stor güneşliklerin katlanması zor olabiliyor. Bu perdeyi yere sererek fırça ve deterjan sayesinde ılık su kullanarak silme işlemini yapabilirsiniz. Bu aşamada çamaşır suyu falan kullanmamalısınız. Durulama adımı ardından yeteri süzülme olunca stor perdenizi, yerine asabilir ve asık bir biçimde kurumaya bırakabilirsiniz.

Stor Perde Galeri