Ana sayfa Mutfak Dekorasyonu Tablo Seçimlerinde Dekorasyon Rengine Uyum ve Tablo Dekorasyon Fikirleri

Tablo Seçimlerinde Dekorasyon Rengine Uyum ve Tablo Dekorasyon Fikirleri

129
1
modern tablolar

Dekorasyonda en önemli detaylardan biri sadelik ve gözleri yormayacak şekilde renklerin uyumudur. Duvarlara asılan tablolar ev ortamınıza canlılık getirir, bütünsellik hissinin oluşmasına katkı sağlar ve sizin kişiliğinizi de yansıttığı için önem arz ederler. Tablolar evinizdeki enerjiyi değiştirirler. Eğer açık renk zemin üzerine koyu renkli mobilyalardan yana seçim yapmışsanız duvarlara astığınız cıvıl cıvıl renklere hakim tablolar çok estetik duracaktır. Mobilyalar, halı renkleri, zemin renkleri aynı renklerden seçilmişse aynı renkler sizi boğacaktır; bu boğuculuktan kurtulmak için kontrast renklerde tablolar kurtarıcınız olabilir. Aynı oda içerisinde bazı duvarlarda boya veya özel duvar kağıtlarıyla bir desen varsa karşı duvarlar tek bir renge boyanmalı ve sade olan duvar üzerinde de odaya hakim olan renklerin olduğu tablolar konulabilir.

Tablo Mobilya Tarzına Göre Seçilmelidir Tablo Nasıl Seçilir 

Eğer geleneksel çizgilerin hakimiyetinde olan tarzınız varsa modern çizgilerin yer aldığı bir tablo odanızla uyum içinde olmaz. Modern dekorasyon uygulamışsanız canvas tabloların size göre olduğunu söyleyebiliriz. Çok renkli mobilyalara sahipseniz geometrik desenlerin olduğu ve karmakarışık renk cümbüşünün hakim olduğu tablo sizin için uygun olur. Salonda eğer otantik öğeler ağırlıkta kullanılmışsa bu durumda kadın ve hamam figürlerinin olduğu tablolar salonunuzda uyumlu duracaktır.

Tablo dekorasyon fikirleri,Salon için tablo önerileri, Salona tablo nasıl seçilir, Salonda tablo nereye asılır, Yağlı boya tablo, Modern tablolar

Siyah Beyaz Fotoğrafların Dekorasyondaki Yeri

Son dönemlerde geçmişteki film aktör ve artistlerinin yer aldığı siyah beyaz fotoğraflar tablo olarak kullanılmaktadır. İlk aklımıza gelen isim burada Marilyn Monroe’dir. Hatta ailenize ait fotoğrafları özel bir çerçeve yaptırarak dekorasyonel anlamda kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz eski bir film veya albüm kapağını da dekorasyon malzemesi haline getirip, dikkat çekici kaliteli bir çerçeve yaptırarak tablo haline getirebilirsiniz.

Çiçeklerin Olduğu Tablolar Evinize Renk Katsın

Pastel boyalar veya siyah- beyaz rengin hakim olduğu bir eviniz var ise bu durumda canlı renkte çiçeklerin olduğu tablolarla duvarınızı süsleyebilirsiniz. Odanıza bahar havası, tazelik ve canlılığı böylelikle getirmiş olursunuz. Ortama hareketlilik katmak isterseniz bir bütünün parçaları halinde oluşturulmuş görselleri yan yana duvara asarsanız ortamın monotonluğunu kırarsınız; canlılık ve hareketlilik oluşturmuş olursunuz. Bu tür canlı renklerin ve hareketlilik içeren tabloların asıldığı duvar renginin mutlaka pastel tonlarda olması gerekir.

çiçekli tablo, tablo seçimi

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here