Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Yatak Odası Perde Modelleri 2021 Trendleri Nelerdir? Yatak Odası

Yatak Odası Perde Modelleri 2021 Trendleri Nelerdir?

Yatak Odası Perde Modelleri nelerdir? 2020 yılı perde modelleri arasında priz ve rustik perde ön plana çıkıyor.  Her sabah daha iyi aydınlatılmış ve daha huzur verici bir odada uyanmak için içeri giren ışık miktarını doğru ayarlamamız gerekir. Bunun için seçeceğimiz perde oldukça önemlidir. Ancak perdeler yalnız kullanışlı olmamalı aynı zamanda şık da olmalıdır. Evimize gelen misafirler yatak odamıza uğramayacak diye düşünebilirsiniz ancak evimizin şıklığı doğrudan uyandığımız odadan başlamalıdır.

Perde seçerken hem perdenin dokusuna , hem modeline hem de rengine dikkat etmeliyiz. Peki o zaman 2020 yılında yatak odası için moda perdeler nelerdir ve hangi perdeler hangi odalar için daha uygundur diyorsanız bu içeriğimizi mutlaka okumalısınız! Bu içerikte 2020 yılında moda olan yatak odası perdelerini ve renklerini anlatacak ve size benzersiz fikirler vereceğiz.

Yatak Odası Perdeleri Nasıl Olmalıdır?

Yatak odanız için perde seçerken hem mahremiyeti sağlamalı hem de doğru bir ışık geçirgenliği için uygun perdeyi seçmelisiniz. Stor perdeler yatak odanızın daha aydınlık olmasını sağlayabilir ancak mahremiyet konusunda sorun yaşatabilir. Yatak odanızın penceresi eğer boş bir alana bakıyorsa elbette stor veya zebra perde de kullanabilirsiniz. Kruvaze perdelerin de çok geniş olmayan yatak odaları için uygun olmadığını belirtmekle beraber salon gibi yerlere daha uygun olacağını söyleyebiliriz. Peki ne tür perdeler daha uygun olacaktır sıralayalım :

Yatak Odası İçin Tül Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır ve 2021 Tül Perde Trendleri Nelerdir ?

Stor perde seçiminin artması tül perde kullanımını oldukça azalttı. Ancak yatak odasında stor perde pek tercih edilmediğinden tül perde seçimi yatak odası perde seçiminde önemli bir yer tutar. Yatak odanız için tül perde seçerken öncelikle fon perdenin desenlerine uymasına dikkat edilmelidir. Sonrasında dikkat edilecek bir diğer husus da perdenin yapıldığı materyaldir. Tül oldukça hassas bir yapıda olduğundan kullanılan malzeme dayanıklılığı için önemlidir. 2021 yılında işlemeli tül perde modelleri ön plandadır. 2020’de klasik ve abartılı işlemelerdense daha modern işlemelerin tercih edildiğini de eklemeden geçmeyelim. Şimdi birkaç farklı tül perde tasarımı örneği göstereceğiz.

 Yatak Odası İçin Fon Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır ve 2021 Fon Perde Trendleri Nelerdir ?

Fon perde bir perdeyi tamamlayan en önemli şeydir. Rengi ve tasarımıyla beraber yapıldığı kumaş da oldukça mühimdir. Yatak odanız için fon perde seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da temizlenebilir olmasıdır. Bu  yılın fon perde trendlerinin başında daha pastel renkler kullanılan ürünler gelir. Bu ürünlerin aynı zamanda sade desenlere sahip  ve modern olanları daha çok tercih edilmektedir. İşte birkaç fon perde önerisi :

Yatak Odası İçin Perde Rengi Seçimi Nasıl Olmalıdır ve 2020 Perde Rengi Trendleri Nelerdir ?

En önemli hususlardan biri de perdenin rengi ve odaya uyumudur. Eğer küçük bir yatak odanız varsa daha ferah gösterecek açık tonlar kullanabilirsiniz. Büyük ve geniş bir oda için ise daha koyu renkler tercih edilebilir. (Yatak odanızdaki diğer mobilyaların da perdeye uyumunu da unutmamalıyız.) Az önce de söylediğimiz gibi 2020 yılında pastel renkler ön planda ancak koyu veya açık pastel rengi seçmek size kalan bir karar. Şimdi birkaç farklı perde rengi örneğine bakalım :
2021 Yatak odası perde modeli fikirleri ile ilgili sizler için fotoğraf galerisi hazırladık.Sizlerinde beğendiği perde modelleri varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.
Yatak odalarınız için en güzel yatak odası perde modelleri fikirlerini değerlendirebilirsiniz. Perde modelleri ile sizlere en güzel resimleri sunmaya çalışacağız.

 

Add comment