Dekorasyon Fikirleri Ürünleri
Hiçbir Yerde Görmediğiniz Yemek Masası Dekorasyonları Mutfak Dekorasyonu

Hiçbir Yerde Görmediğiniz Yemek Masası Dekorasyonları

Pek çok ev sahibi, misafirleri için salonunu ya da yemek odasını en güzel şekilde dekore etmek istemektedir. Bir odayı şık bir biçimde dekore edebilirsiniz ancak yemek masası dekorasyonu, oda dekorasyonu kadar kolay olmayabilir. Siz de en güzel dekorasyon nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

Yemek Masası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Hiçbir Yerde Görmediğiniz Yemek Masası Dekorasyonları Mutfak Dekorasyonu

Her şeyin püf noktası olduğu gibi yemek masası dekorasyonunun da dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır.
En güzel dekorasyon fikirleri için şunlara önem vermelisiniz;

 • Renk uyumu
 • Aydınlatma
 • Aksesuarlar
 • Eşyaların dizimi
  Bunlar bir yemek masası için iyi seçmeniz gereken faktörlerdir. Bunun yanı sıra yemek masaları için stil önerileri de mevcuttur.

  Renk Uyumu

  Beyaz tonlarını fazla kullanarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz ve beyaz ile gün ışığını daha fazla kullanabilirsiniz. Tabak altıkları ise, sandalye ve masa rengiyle aynı olmalıdır. Böyle uyumu yakalayabilirsiniz. Kullandığınız aksesuarlar siyah tonlarında olabilir.
  Ayrıca, gri rengi de aksesuarların bazılarında kullanabilirsiniz. Bunlar mumluk ya da çiçek saksısı gibi aksesuarlar olabilir. Masa örtünüzü ise tamamen başka bir renk seçebilirsiniz. Örneğin, kırmızı, mor ya da pembe gibi. Desenli örtüler de kullanabilirsiniz. Ana ürünleri beyaz ve siyah tonları yaparsanız, renkli masa örtüsü kötü durmaz. Çok önemli misafirleriniz için siyah ve beyaz zıtlığını kullanın. Böylece asil bir görüntü elde edersiniz.

  Aydınlatma

  Salonun ya da yemek odasının boyutuna göre bir avizeniz olmalı. Modern görünmeli. Loş olmamalı ancak ışığı da rahatsız etmemelidir. Aydınlatma yeterli olmalıdır. Salon ve yemek odasında spot ışıkları bulunuyorsa daha hoş olur. Bu gibi fikirleri Pinterest üzerinde inceleyebilirsiniz.

  Aksesuarlar

  Aksesuarlar çok göz yorucu olmamalıdır. Genellikle küçük aksesuarlar minimal ve şık görünecektir. Yemek masasına saksılı bitkiler koyabilirsiniz ancak insanların birbirini görmesini engellemelisiniz. Bitki koymak istemezseniz, farklı tasarım mumluklar koyabilirsiniz. Çeşitli aksesuar örnekleri hakkında İnternet üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Eşyaların Dizimi

  Masanızda fazla eşya olmamalıdır. Bir yemek masası mutfak ve salonda hep sade ve şık olmalıdır. Sade bir masa her zaman daha rahat olur.

Add comment