Ana sayfa Yemek Odası Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

306
0

Hanelerin gittikçe küçülen alanlardan oluşuyor olması bizim hayatımızda da köklü farklılıklara neden oldu.
Mutfaklarımız minicik hale geldi, kimi hanelerde mutfaklar kendisine ayrı olarak bir oda bulamadığı içerisinde salonların bir parçası olmak mecburiyetinde kaldı.İşte bazı evler de ise yemek odaları dekorasyonlarla gösterişli bir hale geldi.

Bazı mutfaklar yalnızca bir duvardan ibaret tezgaha dönüştü.
Bir defa evde antre üstünde yalnızca mutfak dolapları eşliğinde tezgahın yer aldığı alanlar mutfak adına konuldu.
Durum böyle olunca da yemek ihtiyacını gidermek için ayrı alanlara kalifiye odalar oluşturulmaya başlandı.
Yemek odası dekorasyonu bizim kültürümüzde ve bizim kendisi ana ev yapımızda bulunmayan bişi bu sebepten bu mevzu kendimize tamamiyle yeni.


Biz de derhal hiç zaman kaybetmeden yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır ?
Bunun içerisinde kalifiye bir odaya mı gereksinim bulunmaktadır yok salonun ya da herhangi bir odanın bir bölümü yemek odasına dönüştürülebilir mi gibi konularda verileri sizlerle paylaşmak istedik.
Yemek odası yalnızca yemek ihtiyacını gidermek içerisinde sarf edilen, yemek masası ile sandalyelerden meydana gelen boş bir oda olabilir.Yada gösterişli bir yemek odası da tasarlayabilirsiniz.Yurt dışındaki yemek odalarından bahsedecek olursak;
Yurt dışındaki hanelerin devasa bir bölümünde yemek odaları bu yolla bir konsepte sahiptir.
İçinde yalnızca yemek masası ile sandalyeler bulunmaktadır, ayrıca da farklı pek bir mobilya yoktur.
Ancak bunun içersinde hanenizde birçok oda veyahut kafi sayıda oda bulunması gerekli.
Eğer sizin içerisinde vaziyet makul değilse yemek odanızı bu arada konuk odası ya da farklı bir oda şeklinde de kullanmanız lazım olur.
Onun içerisinde de odanızı yalnızca yemek masası ve sandalyelerden dekore etmek adına içerisine birçok şey yerleştirebilirsiniz.
Kocaman salonlar bizim kültürel ev mimarimizin bir sonucudur. Yani hemen hemen herkesin evinde koca bir salon bulunmaktadır.
Bu salonların bir bölümünü yemek odası olarak dekore etmek de epey kolay. İsterseniz bu odanın merkezinde kitaplık gibi bir oda bölücü koyarak yemek odası ile salon bölümünü net bir şeklinde ayırabilirsiniz.Dilerseniz çoğu evlerdeki gibi tek bir oda şeklinde de ayarlayabilirsiniz.Bu sizin zevkinize ve evinizin büyüklüğüne bağlı olarak değişir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here