Ana sayfa Yemek Odası Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

77
0
Dekoratif Yemek Masası Modelleri

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? Yemek Odası Dizaynı Nasıl Olmalıdır ?

Yemek odası, şüphesiz ki evimizde en çok önem verdiğimiz oda olup dekorasyonda kişisel zevklerimizi en çok yansıttığımız alandır. Bir anlamda dekorasyon zevklerimizi yorumlamaları için misafirlerimize açtığımız bir sergidir. Hal böyleyken iddialı veya uyumlu bir yemek odası dekore ederken nelere dikkat etmemiz gerektiği de oldukça önemlidir.

Yemek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yemek odası modeli

Birbirleriyle Uyumlu Tarzda Malzemeler Tercih Edilmelidir

Yemek odasında tercih edilecek masadan sandalyeye, kitaplıktan televizyon ünitesine kadar her üründe kullanılan malzeme birbiriyle uyum içinde olmalıdır. Kastettiğimiz salt aynı malzeme kullanımı değildir. Örnek vermek gerekirse yemek masasında masif malzeme tercih edilirken demir bir kitaplık ona uyum sağlayacaktır.

Mobilyalar Kadar Duvarlar Da Dikkat Çekicidir

Evin içinde duvarların renkleri yahut duvar kağıtlarının ruh halinizi etkileyeceği aşikardır. Yıllardır renklerin insan psikolojisi üzerine etkileri ortaya konulmaktadır. Yemek odasında da tercih edilecek renkler hem iştahınızı hem de misafirlerinizle geçireceğiniz değerli zamanların kalitesini artıracaktır. Yemek odası duvarlarının hepsinin tek renk olmaması odanızı sıkıcılıktan kurtaracaktır. Son zamanlarda yemek masasının arkasında kalan duvarın farklı renk veya desende olması hatta bu duvara monte edilen spot ışıkların yansıtılmasıyla oldukça dinamik bir görünüm elde edilecektir.

yemek odası takımı örneği
örnek bir yemek odası takımı

Yemek masasının arkasında kalan duvar kadar televizyonun arkasında kalan duvarın desen veya rengi de önemli noktalardan biridir. Elbette ki hem televizyon hem de yemek masasının arkasında kalan her iki duvarın da farklı olması göz yorabilir. Ancak yemek masasının arkasında kalan duvar ön plana çıkarılıyorsa televizyonun arkasında kalan duvara çerçevelerle hareketlendirilebilir.

Sandalye ve Benchlerle Yemek Odasına Modernlik Kazandırılabilir

Dekorasyon dergilerinde ya da internette sıkça karşınıza çıkan yeni dönem sandalyeler ve benchler oldukça revaçta olup yemek odanıza spor ve modern bir hava kazandırmaktadır. Her ne kadar benchler konforsuz gibi görünmekteyse de aslında uzunluğu ve genişliğiyle misafirlerinize daha rahat, samimi bir ortam sağlamaktadır. Bu da misafirlerinize kendini evinde hissettirirken yemek odanıza havalı bir görünüm katmaktadır. Yine son zamanlarda hemen her yerde görülen tel görünümlü sandalyeler demirden yapılmaları sebebiyle sağlamlık garantisi vermektedir. Ayrıca Dekoratif Yemek Masası Modelleri 2019 yazımıza da göz atarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ülkemizde yemek odaları artık günlük oturumlarda da tercih edilmeye başlandığından, hem rahat hem de şık görünüm sunan spor tarzlar ve dokunuşlar tercih etmek uzun vadede sizlere kendinizi huzurlu hissettirecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here