Ana sayfa Diğer Yeni Sezon Dekorasyon ve Mobilya Trendleri

Yeni Sezon Dekorasyon ve Mobilya Trendleri

123
0
2019 dekorasyon ve mobilya trendleri

2019 Dekorasyon Trendleri
Dekorasyon ve mobilya ile ilgili 2019 ürün ve trendlerini selamlamaya devam ediyoruz dostlar. 
Bu sayfamızda dekorasyon renklerinden duvar kağıtlarına, süsleyici objelerden, oturma gurupları, salon takımları gibi birçok öğenin 2019 modasında sizi güzel tek yolculuğa çıkarmaya çalışacağız.
Dolayısı ile şayet evlerinizi yeni trendlere göre tepeden tırnağa yine dekore etmek gibi tek düşünce varsa aklınızda bu makalemize kesinlikle göz atmanızı öneririz. Zira bu bakış sizi maça 1-0 önde başlatacaktır…
Dekorasyonda Yeni Gelişmeler
Geçmiş senelere kıyasla derhal her sektörde bulunduğu gibi dekorasyon dünyası da baş döndürücü tek şeklinde gelişirken tek evvelki sene sarf edilen programlar, aksesuarlar, süsleyici nedenler yeni senede demode oluveriyor. 
Yeni yılla beraber insanların merak hususu ise acaba geride bıraktığımız seneden kendimize ne kalacak yada yeni senede hangi mobilyalar trend olacak, hangi renkler karar sürecek. 
Dolayısı ile sözü çok uzatmayalım ve derhal konumuza giriş yapalım…
Dekorasyonda Renk Trendleri
İç mekan planımı genel olarak renkler üstüne oturtuluyor, başka bir deyişle renklere göre örgütlü ediliyor. 
Bu bağlamda evini yeni dekore edenlerin dekorasyon renk seçimi de her şeyden henüz ehemmiyetli tek hal alıyor. 
Örneğin geçen sene trend olan trend olan pastel pembelerin bir miktar henüz pis sürümünü 2019 senenin de karşımıza sık sık çıkacak.
Yine pastel renklerin moda olduğunu görüyoruz. Soluk leylak, nefes sarı, parlak mavi ve nihai tek kaç senedir trend olan kara ve donanma mavisi gibi koyu renkler odaları süslemeye devam edecek. 
Bu arada bej tonları nihai 10 senedir bulunduğu gibi yeniden trend. 
Ayrıca Muhtelif tonlarda karamel baharatlı bal, turuncu tonları da yeni yılın en tutulan dekorasyon renkleri arasında yer oynayacak.
2019 Dekorasyon Trendleri
Dünyaca meşhur dekorasyon otoritelerinin fikirlerine göre 2019 senesi dekorasyonda ahenksizlik senesi olacak. Açıkçası dekorasyonun ana öğeyi olan ahenk rafa kalkacak. 
Bu nedenle halılarınızı koltuk takımınıza, perdelerinizi de duvar kağıtlarınıza uydurmaya çalışmayın. 
Çünkü bu sene ahenksiz malzemelerin ustaca tek araya getirildiği alt resimde görüldüğü tarzda iç mekanlar doruk gerçekleştirecek.
Bir zamanların varlıklı dekorasyon bulguları olan krom ve yaldızlı süsleyici nedenler neredeyse unutulmuştu. Fakat 2019 senenin de bu kombinasyon defa moda olacak. 
Eğer halen sakladığınız bu tip objeler var ise onları sandıktan çıkarabilirsiniz.
Bu arada belki de dekorasyona bir miktar tabii tek hava katmak için olsa lüzum, iç mekan dekorasyonlarının en ehemmiyetli öğeyi devasa ve ufak boyutlarda muhtelif nebatlar olacak. 
Bu arada vazolar, heykeller, lambader ve abajur gibi gibi süsleyici aydınlatma üniteleri de 2019 dekorasyon aksesuar trendleri arasında liste başı olacak.
2019 Duvar Dekorasyon Trendleri
Duvar dekorasyonu tek odanın en ehemmiyetli dekorasyon parçasıdır. 
2019 senenin de da duvarlarımızı 2 değişik öge süsleyecek. Bunlardan ilki tabi ki duvar kağıtları. Duvar kağıtlarında çağdaş tasarımlara sahip defa renkli duvar kağıtlarının kullanıldığı ve tek duvar duvar kağıdı uygulamalarının yapıldığı odalar defa beğenilecek. 
3 ebatlı duvar kaplamaları da salonlarda, oturma odalarında ve mutfaklarda kendilerine yer bulacaklar.
2019 Mobilya Trendleri
Mobilya yapımcıları ve mobilya markalarının kataloglarını incelediğimizde geçen sene ile bu sene arasında defa devasa tek farklılık olmadığını görüyoruz. Ancak retro tipi tipi mobilya tasarımları adeta bir miktar henüz ön tasarıda olacak gibi.
70’li senelere kalifiye iç gıcıklayıcı yuvarlak hatlara sahip, bükülmüş ahşaptan uygulanan masalar, sandalyeler örneğin. 
Kanepe ve oturma gurubu yelpazesinde ise bilhassa deri ve titiz döşemelik kumaşlar tek ismim henüz önde olacak.
2019 Yatak odası takımlarında country tarzının tesiri geçmese dahi zayıfladı gibi gözüküyor. 
Bu tip alanlarda ananesel mobilyaların adına yatak odası dekorasyon tarzınıza göre, ahşaptan daha çok kumaşın kullanıldığı, henüz çağdaş yada henüz lüks yatak odası takımları yeni senede yatak odalarının vazgeçilmezler arasında konumunu alacak.
2019 Maksimalizm Senesi Olacak
Dekorasyonda nihai tek kaç seneye damgasını vuran minimalizm rüzgarının tesiri mutlaka azalacak. 
Bu kolay tarz adına henüz yürekli, henüz kapsamı geniş ve mutlaka henüz desenli tek tarz olan Maksimalizm tanınmış hale ileri ki.
Yeni Sene Trendleri Herkesin Hoşuna Gitmeyebilir !..
Bilmenizi isteriz ki yukarıda sunduğumuz bulgular mutlaka kahinlik değil dostlar. 
Dekorasyon dünyasına istikamet veren muhtelif otoriteler ve dünya mecmuaları doğrulusunda tespit edilen 2019 senesi iç mekan dekorasyon trendleri.
Elbette bu trendler yada modaya makul olan her şey herkesi hoşnut etmeyebilir. 
Kendi evinizi dekore eder iken yalnızca sahip olunan trendleri değil kendisi tercihlerinizi de değerlendirin. 
Hatta bu trendler ile kendisi alternatiflerinizi harmanlayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here