Ana sayfa Diğer Yerden Isıtma Sistemi

Yerden Isıtma Sistemi

187
0
kışın ucuz ısınma yöntemleri

Yerden Isıtma Nedir ?
Sevgili takipçilerimiz bugünkü konumuzda yerden ısıtma sitemleri, parke altı ısıtma, seramik altı ısıtma sistemlerinden bir tanesi olan karbon film ısıtıcı ile ilgili sizi bilgilendirmeye çalışıyoruz.
Eğer sıcacık bir mekan istiyorsak bu makalemize kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederiz.
Doğalgaz ve Elektriğe Mua”ZAM”
Havalar soğudu ve tabii olarak hepimiz henüz makul fiyatlara henüz kalifiye sebep ısınırız diye düşünüp taşınıyoruz.
Ülkemizin vaziyeti bilindiği üzere, tabii gaza zam, elektriğe zam derken bu enerji birimleri ile kışı yaşamış kişiler için olağanüstü bir sıkıntı doğdu.

kışın ucuz ısınma yöntemleri
Yerden Isıtma Nasıl Yaparız ?
Bundan birkaç sene evvel havalar biraz soğuduğu vakit kişiler taban dekorasyonu programı olarak hem henüz şık, hem ısı ve ses yalıtımı ile ilgili daha iyi, hatta epey makul fiyatlara mevcut için parke modellerini seçerlerdi.
Alttan Isıtmalı Zemin
Şimdilerde parke yeniden defa revaçta. Fakat parke döşetmek isteyenler yerden ısıtma sistemlerini de parke yada seramik taban döşemelerine ilave etmek istiyorlar. Ama bu mevzu defa yeni bulunduğu için birçok okurumuzun sebep uygulanacağı ile ilgili en küçük bir fikri yok.
Dolayısı ile bizlerde bu mevzu ile ilgili okurlarımıza düşünce vermek yerine yerden ısıtma sistemlerinden bir tanesi olan karbon film ısıtıcı sistemleri ile ilgili bir inceleme yapıp düşünce vermeye, bilgilendirmeye hüküm verdik…
Yerden Isıtma Maliyetleri
Ateşin yer aldığı ilk günden bu yana kişiler ateşi henüz bereketli sebep kullanacağını düşünmüş, ateşin yakıtını odundan, kömüre, kömürden petrole, petrol türevlerinden bir tanesi olan tabii gaza ve elektriğe,çevirerek oldukça bereketli bir şeklinde kullanmayı başarmıştır.

yerden ısıtma yöntemleri
Karbon Film Isıtıcı
İnsanoğlunun oluşturduğu teknoloji yaşamı günden güne kolaylaştırırken, ısınma ile ilgili hayat sürdüğümüz nihai ilerleme ise ısınmamızı henüz kolay hale getiren karbon film ısıtıcı ile karşımıza çıkıyor… Bu teknoloji, ev ve büro gibi mekanların haricinde, sağlık kurumu yada okul gibi kamusal alanlarda, seralarda, kafe, kış bahçesi yada kapalı balkon gibi mekanların ısıtılmasında kalıcı ve oldukça ekonomik bir çözüm sağlıyor.
Yerden Isıtma Avantajları
Dilerseniz gelin öncelikle yerden ısıtma sistemlerinin kendimize kazandırdığı avantajlarına bir göz atalım.
Bir kere bu program doğalgaz petekleri gibi bişi olmadığı alandan tasarruf sağlıyor. Artı bütün odaları eş zamanlı ısıtıyor. Üstelik oldukça süratli bir ısınma konforu sağlıyor.
Bakım maliyetinin olmaması eşliğinde, çizilme, delinme, yırtılmaya ve su basmasına karşı metanetli oluşu ve dolayısı ile bozukluk yapmadığından ardından müdahale gerektirmiyor.

karbon film ısıtıcı nedir

Karbon Film Isıtıcı Özellikleri
Yerden ısıtma sistemlerinin genelinin avantajlarına göz attıktan ardından, bir de bu programın en avantajlı modellerinden bir tanesi olan karbon film yönteminin avantajlarına ve program metotlarına bir göz atalım.
Efendim bu modelin en güzel özelliği kendinizin evde tek başınıza dahi uygulayabiliyor olmanız.
Diğer sistemlere göre kırıp dökme gibi bir ilave olarak fiyatı yok. Tıpkı bir kilim gibi parkeden evvel ham tabana döşüyorsunuz..
Karbon Film Isıtıcının Üstün Yönleri
Yer kaloriferi şeklinde de isimlendirilen bu düzenin bir başka en güzel özelliği ise lokal olarak uygulanabilir olması.
Yani yalnızca salona yada çocuk odasına uygulayabiliyorsunuz. Ayrıca fiyatı arttırmamak istiyorsak karbon filmi halı altına dahi yerleştirebiliyorsunuz.
Üstelik bu halı altı sistemi yeni camilerde de sık sık kullanılıyor 🙂
Karbon Film Isıtıcı Dayanıklı Mı ?
50 – 55 derece gibi yüksek sıcaklıklara ulaşabilen bu filmler, 0,5 milimetre gibi olağanüstü bir inceliğe sahipken, içinde mutlaka ısıtma teli ya da rezistans bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here